Pierwszy w Polsce wideorejestrator z ekranem dotykowym

Pierwszy w Polsce wideorejestrator z ekranem dotykowym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

04.06.2014 12:58, aktual.: 04.06.2014 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czerwcu na polskim rynku pojawił się pierwszy wideorejestrator z ekranem dotykowym. Mio MiVue 568 Touch ma specjalnie przygotowany interfejs i menu, a także zmodyfikowaną obudowę. Zmiany pozwalają na wygodne korzystanie z urządzenia bez użycia przycisków sterujących. To jedyne takie rozwiązanie dostępne w Polsce.

Usunięcie przycisków i wprowadzenie możliwości sterowania urządzeniem poprzez ekran dotykowy i specjalnie zaprojektowane menu, pozwala na wygodne korzystanie z wideorejestratora. Zastosowanie odpowiednio dużych ikon umożliwia szybkie wybranie interesującej opcji i znacząco poprawia oraz upraszcza obsługę urządzenia. Usunięcie przycisków i zastosowanie nowego rozwiązania pozwoliło powiększyć też wyświetlacz wideorejestratora do 2,5”, bez konieczności modyfikowania objętości sprzętu.

GPS i baza fotoradarów

Mio MiVue 56. Touch ma wbudowany moduł GPS, który określa położenie pojazdu i prędkość, z jaką się on porusza. Informacje te są widoczne przy odtwarzaniu nagrań w programie MiVue Manager. Dzięki temu można również śledzić przebytą trasę na mapie.

Nowy wideorejestrator Mio wyposażono także w bazę fotoradarów. Za pomocą sygnału dźwiękowego i komunikatu na ekranie urządzenie sygnalizuje kierowcy zbliżanie się do punktu kontroli prędkości. Komunikat na ekranie przypomina również o obowiązującym ograniczeniu prędkości. Aby korzystać z bazy fotoradarów w wideorejestratorach MiVue nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów –. jej aktualizacja jest bezpłatna i bezterminowa.

Inne cechy urządzenia

MiVue 56. Touch wyposażono w trzyosiowy czujnik wstrząsów, który umożliwia późniejsze odczytanie z diagramu falowego kierunku poruszania się pojazdu, a także wstrząsów, które na niego oddziaływały. Gdy urządzenie wykryje gwałtowną zmianę rejestrowanych danych, nagranie zostanie oznaczone jako Zdarzenie i będzie chronione przed automatycznym nadpisywaniem po zapełnieniu karty pamięci.

Najnowszy model MiVue jest również wyposażony w czujnik ruchu i może rejestrować zdarzenia nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu. Tryb aparatu fotograficznego pozwala użytkownikom na zbieranie dowodów z miejsca wypadku i dokumentowanie wydarzeń z podróży.

MiVue 56. Touch nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD, 1920x1080 pikseli. Obraz kompresowany jest w formacie H.264, co gwarantuje, że filmy będą prezentowały dobrą jakość, nie zapełniając przy tym zbyt szybko karty microSD.

Cena: 700 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)