Toshiba szykuje smartfon z dotykowym ekranem

Toshiba szykuje smartfon z dotykowym ekranem

Toshiba szykuje smartfon z dotykowym ekranem
03.02.2009 21:37, aktualizacja: 04.02.2009 08:32

Japoński koncern przymierza się do wprowadzenia na rynek smartfonu opartego na platformie Snapdragon. Urządzenie nosi oznaczenie TG01, mierzy 9 mm grubości i wyposażone jest w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 4,1 cala.

Najciekawiej jednak brzmi informacja, iż TG01 oparty będzie na platformie Snapdragon, która - w skrócie - jest odpowiedzią firmy Qualcomm na platformę Intel Centrino. W skład Snapdragona wchodzi m.in. procesor, modem 3G i pamięć grafiki 3D. Procesor zastosowany w smartfonie ma pracować z taktowaniem 1 GHz.

Pierwsze doniesienia o tej platformie pochodzą sprzed dwóch lat - w tym czasie sporo mówiło się o potencjalnych możliwościach nowej technologii ( wspominano nawet o możliwości odtwarzania wideo w wysokiej rozdzielczości na zbudowanych w oparciu o Snapdragona urządzeniach ). O rzeczywistych produktach było jednak cicho - aż do tej pory.

Obraz
© TG01 (fot. IDG)

Smartfon Toshiby obsługiwać będzie podstawowe interfejsy komunikacji bezprzewodowej, czyli Wi-Fi i Bluetooth; ma być również kompatybilny z sieciami 3G. Użytkownik będzie mógł także korzystać z wbudowanego weń modułu GPS, a pamięć urządzenia zwiększyć, dokładając do niego kartę pamięci MicroSD ( w obudowie znajdzie się stosowny slot ). Nie zabraknie też akcelerometru, umożliwiającego zmianę orientacji wyświetlanego na ekranie obrazu w momencie obrócenia smartfona z pozycji pionowej w horyzontalną.

Przeglądanie zasobów Internetu ułatwić ma wirtualny trackpad, towarzyszący - również wirtualnej - klawiaturze. Urządzenie pracować ma pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Mobile 6.1.

Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w Europie latem br. Ceny pozostają nieznane.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)