Orange Cash w dwóch francuskich miastach

Orange Cash w dwóch francuskich miastach

Orange Cash w dwóch francuskich miastach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.02.2014 10:00

Orange i Visa Europe komercyjnie wdrożyły usługę Orange Cash w Caen i Strasburgu - dwóch francuskich miastach najbardziej zaawansowanych w rozwoju płatności zbliżeniowych.

Aplikacja Orange Cash działa jak "mobilna portmonetka", przybierając formę karty przedpłaconej Visa umieszczonej w smartfonie. W celu pełnego wykorzystania możliwości, jakie niesie ze sobą to rozwiązanie, klienci Orange wyposażeni w smartfony obsługujące NFC, muszą najpierw odwiedzić wirtualny sklep Orange. Po ściągnięciu aplikacji aktywacja usługi to już tylko kwestia kilku kliknięć.

Aplikacja wykorzystuje konto karty przedpłaconej, uzupełniane przez klientów za pośrednictwem dowolnej bankowej karty debetowej lub kredytowej. Po zasileniu konta klienci mogą używać swojego smartfona w podobny sposób, w jaki korzystają z tradycyjnych płatności zbliżeniowych w dowolnym punkcie handlowo-usługowym na świecie przyjmującym płatności zbliżeniowe Visa.

Z okazji wdrożenia Orange Cash użytkownicy aktywujący usługę przed 30 czerwca otrzymają w prezencie 10 euro, a gdy łączna kwota ich mobilnych płatności zbliżeniowych przekroczy poziom 100 euro - dodatkowe 25 euro.

W Polsce usługa Orange Cash uruchomiona została w listopadzie 2012 roku i przygotowana wspólnie z mBankiem i MasterCard Europe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)