Opera dla eStore Ericssona

Opera dla eStore Ericssona

Opera dla eStore Ericssona
Źródło zdjęć: © Opera
15.02.2010 15:30

Operatorzy telekomunikacyjni będą mogli zaoferować swoim abonentom widżety przeznaczone dotychczas dla przeglądarki Opera. Będą mogli to zrobić w ramach platformy Ericssona eStore.

Widżety to nieduże aplikacje, które korzystają z silnika Opery. Dzięki porozumieniu podpisanemu między Operą Software i Ericssonem, operatorzy telekomunikacyjni będą mogli w ramach platformy eStore - http://www.ericsson.com/estore/ Ericssona udostępniać widżety swoim klientom, którzy zainstalują je na swoich telefonach komórkowych lub innych urządzeniach mobilnych.
Aplikacje będą dostępne dla tysięcy modelów telefonów znajdujących się na rynku.

Szkielet i technologia dla platformy eStore pochodzić będą od Opery. Z rozwiązania eStore będzie mogło skorzystać ponad 10. operatorów sieci komórkowych, obsługujących około miliarda abonentów. eStore Ericssona działa już w 25 krajach.
Operatorzy będą mogli zaoferować za pośrednictwem eStore Ericssona bezpłatne i płatne widżety napisane dla Opery, jak też natywne aplikacje korzystające z technologii internetowych zastosowanych w Operze czy Operze Mini. Już na starcie w sklepie jest dostępnych 3. tys. aplikacji.
Więcej informacji Ericsson - http://www.ericsson.com/estore/

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)