Rachel - telefon Sony Ericssona z Androidem

Rachel - telefon Sony Ericssona z Androidem

Rachel - telefon Sony Ericssona z Androidem
Źródło zdjęć: © Mobil via IDG
05.07.2009 21:00, aktualizacja: 06.07.2009 10:40

Duński serwis internetowy Mobil opublikował pierwsze zdjęcia telefonu komórkowego Sony Ericsson pracującego pod kontrolą systemu Google Android.

Informacje o pracach prowadzonych przez Sony Ericsson nad komórką korzystającą z systemu Google'a dla urządzeń mobilnych pojawiały się w mediach już od pewnego czasu. Było zresztą do przewidzenia, że takie urządzenie trafi w końcu na rynek, odkąd firma dołączyła w grudniu 200. r. do organizacji Open Handset Alliance, wspierającego programowanie open source.

Telefon, którego zdjęcia opublikował serwis Mobil, wejdzie w skład rodziny Sony Ericsson Xperia. Jego robocza nazwa brzmi Rachel. Urządzenie wykorzystuje platformę Snapdragon (procesor Qualcomm QSD8250). W telefonie znaleźć ma się 8,1-megapikselowy aparat fotograficzny z funkcją autofokusa i lampą błyskową. Byłby to aparat o największej rozdzielczości sensora spośród dostępnych telefonów z Androidem, przewyższający np. HTC Hero czy Samsung Galaxy (warto wspomnieć, że w iPhone 3GS aparat ma "tylko" 3 mln. Pikseli).

Nieznane są parametry wyświetlacza, jednak Duńczycy z Mobil twierdzą, że będzie to ekran dotykowy. Serwis milczy odnośnie obsługi przez Rachel technologii Adobe Flash.

Źródło: Mobil via IDG

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)