Czwarta Opera Mini

Czwarta Opera Mini

26.06.2007 23:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Opera Software zaprezentowała najnowszą, czwartą już wersję swojej przeglądarki do urządzeń mobilnych - Opera Mini - o kodowej nazwie Dimension.

Wśród nowości zaimplementowanych w przeglądarce znalazł się nowy sposób prezentacji stron zwany "PC View" - strony internetowe skalowane są w odpowiednich proporcjach do ekranu telefonu komórkowego, dzięki czemu cały widok strony nie jest już dopasowywany do szerokości ekranu, jak ma to miejsce w większości mobilnych przeglądarek WWW, dzięki czemu oglądane witryny bardziej przypominają te znane z ekranów komputerów.

Kolejną nowością jest - dostępny w trybie "PC View" - kursor wirtualnej myszki, który usprawnia nawigację na szerokich stronach oraz klikanie liników. Trudny do odczytania tekst możemy powiększyć dzięki wbudowanej lupie. Najnowsza Opera Mini została również wyposażona w menu kontekstowe dostępne pod klawiszem z cyfrą 1. Do nawigacji po stronach zostały również wykorzystanie klawisze numeryczne.

Interesującej modyfikacji uległ sposób zarządzania pamięcią cache - w przypadku często odwiedzanych stron obrazki pobierane są tylko raz. Po ponownym wejściu na tę samą witrynę aplikacja pobiera jedynie nowe obrazy, dzięki czemu zmniejsza się ilość przesłanych danych.

Opera Mini 4 w wersji beta dostępna jest pod adresem mini.opera.com/beta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)