Opera 11.60 beta ze wsparciem dla podwójnej tęczy

Opera 11.60 beta ze wsparciem dla podwójnej tęczy

Opera 11.60 beta ze wsparciem dla podwójnej tęczy
Źródło zdjęć: © chip.pl
10.11.2011 14:50, aktualizacja: 11.11.2011 11:03

Wersja beta wprowadza Ragnarök, alogorytm parsowania HTML5 Opery. HTML5 określa jasno, jak przeglądarka powinna radzić sobie z nieścisłościami w kodzie, dlatego wkrótce zniknie problem otwierania strony w danej przeglądarce, co oznacza wielki postęp w dziedzinie kompatybilności tych aplikacji.

- HTML5 dokładnie określa, jak przeglądarki mają radzić sobie z błędami w kodzie –. powiedział Bruce Lawson, Web Evangelist w Opera Software. – Wcześniej musiały zgadywać i wszystkie zgadywały inaczej. To prowadziło do wielu problemów z kompatybilnością i oznaczało więcej pracy dla twórców stron. Teraz, kiedy już mamy Ragnarök i ujednolicone parsowanie błędów, poświęcam mniej czasu na pomocy webdeveloperom, by ich strony działały we wszystkich przeglądarkach, i mam więcej czasu na moją prawdziwą pasję – tworzenie podwójnej tęczy w CSS.”

Podwójne tęcze? Właśnie tak. Znacie to: http://bit.ly/75ieRc? Opera też ma swoją podwójną tęczę. Opera 11.6. wprowadza gradienty kołowe CSS3, dzięki czemu graficy mogą tworzyć hipnotyzujące elipsy, lub wspaniałe podwójne tęcze, takie jak te, które zrobił Bruce:

http://people.opera.com/brucel/temp/unicorn/. (Kliknij prawym przyciskiem i wybierz “Podgląd element”, by zobaczyć, jak to zrobił).

Z innych nowości Opera 11.6. wprowadza zgodność z ECMAScript 5.1, najnowszą wersją standardu JavaScript. Możesz teraz użyć JavaScript (i trochę Canvas), by stworzyć podwójną tęczę, jeśli sobie tylko zażyczysz.

I jeszcze to: Opera 11.6. to pierwsza przeglądarka wspierająca Microdata HTML5, a więc rodzaj znaczników używanych przez Bing, Yahoo i Google do optymalizacji wyników wyszukiwania.

Pobierz Opera 11.6. beta:

Pamiętaj jednak, że to wersja rozwojowa i nieukończona, mogąca wciąż sprawiać kłopoty.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Opera 11.60 beta ze wsparciem dla podwójnej tęczy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)