Nvidia: CPU są nudne

Nvidia: CPU są nudne

Nvidia: CPU są nudne
Źródło zdjęć: © nvidia
10.03.2008 08:30, aktualizacja: 10.03.2008 10:05

Przedstawiciele firmy Nvidia wygłosili publicznie ciekawą opinię - donosi serwis Fudzilla.com. Obecni na targach CeBIT pracownicy koncernu stwierdzili, że układy GPU zdecydowanie bardziej wpływają na wydajność komputera niż CPU i dlatego to w nie warto inwestować.

Jeżeli masz problem z podjęciem decyzji w co zainwestować - procesor czy kartę graficzną - Nvidia ma dla Ciebie prostą odpowiedź. Jej przedstawiciele wygłosili bowiem jednoznaczną opinię na ten temat. Zgodnie z nią procesory GPU ( Graphics Processing Unit - jednostka przetwarzania grafiki ) są "lepsze i silniejsze" od układów CPU ( Central Processing Unit - jednostka centralna ), które określili jako... nudne. Ich zdaniem, jeżeli użytkownik będzie korzystał ze słabego procesora oraz karty graficznej z najwyższej półki, będzie miał możliwość cieszenia się lepszą wydajnością w grach niż gdyby dysponował czterordzeniowym "smokiem" oraz "cieniutką" grafiką.

Po takim stwierdzeniu wypada tylko poczekać na kontratak Intela ( wydaje się, że AMD może mieć problem z jednoznaczną deklaracją ).

Źródło: Fudzilla.com - http://www.fudzilla.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)