ABC w AMD. Czy Athlony i Phenomy znikną z rynku?

ABC w AMD. Czy Athlony i Phenomy znikną z rynku?

ABC w AMD. Czy Athlony i Phenomy znikną z rynku?
22.02.2011 14:44, aktualizacja: 22.02.2011 15:32

Legendarne nazwy procesorów AMD może zastąpić zupełnie nowa nomenklatura. Miejmy nadzieję, że to tylko spekulacje

Co to oznacza? Zamiast indywidualnych nazw procesorów, mogą zostać wprowadzone klasy produktów, bazujące na prostym alfabetycznym układzie: A, B, C... Oznaczałoby to zmierzch słynnych nazw serii procesorów, takich jak stosowane obecnie Athlon, Phenom, Sempron i Opteron. Zniknęłyby z rynku, tak jak kiedyś w niebycie rozpłynęły się niskobudżetowe Durony.

Obraz
© AMD Vision połknie wszystko, a dalej będzie już tylko A, B, C... Tak to widzi portal Xbit Labs (fot. www.komputerswiat.pl)

Dowodem na rzekomą rewolucję w nazwach kodowych, ma być to co dzieje się obecnie z układami APU Fusion, gdzie już teraz mamy proste i schematyczne określenia dla poszczególnych serii. Są więc układy C-Series, E-Series, oraz G-Series.

Według wizji roztaczanej przez Xbit Labs literka A kodowałaby procesory mainstream - modele podstawowe, E - ekonomiczną taniochę. Według tego schematu procesory klasy desktop, które w przyszłości zastąpią Athlony, nazywałyby się AMD Vision Ultimate A-Series. Najbardziej wypasione modele po odejściu w niebyt Phenomów Black Edition, dostałyby naklejkę AMD Vision Ultimate FX-Series. Prawdę mówiąc, trudno coś takiego nazwać uproszczeniem.

Miejmy nadzieję, że rewelacje do których podobno dotarł Xbit Labs, są jakimś eksperymentalnym wyssanym z palca dowcipem lub pomysłem działu marketingu, który z czasem sam umrze śmiercią naturalną. Athlony mają prawie 1. lat i długą historię skutecznej walki o klientów, z których część należy do swoistego fanklubu AMD. Głupio byłoby coś w tej sprawie robić.

Źródło: xbitlabs.com

Polecamy w wydaniu internetowym komputerswiat.pl: Windows 8 pojawi się najpierw na...

Obraz
Źródło artykułu:Komputer Świat
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)