Nowy, wydajny i mobilny GPU Nvidii

Nowy, wydajny i mobilny GPU Nvidii

14.06.2007 08:30, aktual.: 14.06.2007 09:03

Nvidia wprowadza na rynek kolejny GPU ( graphics processing unit ), przygotowany z myślą o wydajnych notebookach. Mowa tu o układzie GeForce 8700M GT, który jest obecnie najmocniejszą jednostką z serii GeForce 8M.

Nowy high-endowy układ - GeForce 8700M GT - przeznaczony jest na rynek wydajnych notebooków. Jest to obecnie najszybszy GPU z serii GeForce 8M - obsługuje DirectX 10 oraz dysponuje technologią PureVideo HD, która, jak można przeczytać na stronie producenta, "oferuje akcelerację sprzętową, integrację z wiodącymi na rynku odtwarzaczami filmów i zaprojektowana jest tak, aby spełnić wymagania specyfikacji HDCP dotyczące zabezpieczeń treści cyfrowych zawartych w formatach Blu-ray i HD DVD. Technologia NVIDIA PureVideo HD zapewnia doskonałą jakość filmów we wszelkich formatach, także Blu-ray i HD DVD - wszystko to przy niskim użyciu procesora głównego i niewielkim poborze energii."

Nowość została wykonana w 80-nanometrowym procesie technologicznym, oferuje 32 procesory strumieniowe oraz korzysta z 512 MB pamięci GDDR3 ( częstotliwość pamięci - 800 MHz, częstotliwość rdzenia - 1250 MHz ). Warto też wspomnieć o technologii NVIDIA PowerMizer mającej zapewnić dłuższą pracę notebooka na bateriach.

Procesor GeForce 8700M GT będzie dostępny ( między innymi ) w przenośnych komputerach następujących firm: Toshiba, Sager, Prostar, Eurocom, Biohazard, Connoiseur, Cybersystem, Hypersonic i MALIBAL.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)