Nowy notebook ASUS U36 - smukły i mobilny

Nowy notebook ASUS U36 - smukły i mobilny

Nowy notebook ASUS U36 - smukły i mobilny
06.12.2010 10:41, aktualizacja: 06.12.2010 14:05

Asus wprowadza na rynek jeden z najcieńszych notebooków na świecie - model U36. W notebooku o grubości 19 mm udało się wykorzystać procesory Intel Core i3 oraz Core i5. Dodatkowo, dzięki technologii Asus’a - Super Hybrid Engine oraz Nvidia Optimus, notebook może pracować na baterii nawet do 10 godzin. Można powiedzieć, że to kolejny i dość silny konkurent Apple MacBook Air.

Większość ultra notebooków na rynku posiada procesory o niskim napięciu tzw. ULV. Dzieje się tak ze względu na łatwość chłodzenia oraz oszczędność energii, jaką gwarantują. Asus w modelu U3. zainstalował jednak procesory o standardowym napięciu - Intel Core i3 oraz Core i5. Udało się to, dzięki specjalnie zaprojektowanemu układowi chłodzącemu (podwójnej dyszy chłodzącej), który odprowadza ciepło z procesora i nie dodaje notebookowi wagi.

Laptop wyposażony jest matrycę o przekątnej 13,3 cala, wyświetlającą obraz w rozdzielczości 136. x 768 pix. Na pokładzie znajdziemy też 4GB pamięci RAM, układ graficzny Nvidia G310M 1GB plus zintegrowany układ Intel GMA HD Graphics. Do dyspozycji, w zależności od wersji, otrzymamy dysk twardy o pojemności od 250 do 750GB. Komputer nie posiada wbudowanego napędu CD/DVD. Asus wyposażył swój komputer w kamerkę wideo o rozdzielczości 0.3 Mpx, czytnik kart 5 w 1, 3 złącza USB (w tym USB 3.0), 1x złącze HDMI , 1x VGA, 1X RJ45 oraz układ Bluetooth

Obraz
© (fot. Asus)

Niewielka waga
Do produkcji obudowy ASUSa U3. wykorzystano stop magnezu i aluminium. Dzięki temu notebook waży niespełna 1,44 kg, a zatem komputer nie powinien sprawiać problemów podczas jego przenoszenia. Urządzenie pokryto cienką, liczącą kilka nanometrów powłokę, która zabezpiecza komputer przed brudem i wodą.

Obraz
© (fot. Asus)

*Długa praca baterii *
Asus U36. pomimo użycia w nim procesorów o standardowym napięciu, jest w stanie – jak deklaruje producent - zapewnić czas pracy sięgający 10h. Umożliwić ma to połączenie technologii Super Hybrid Engine oraz Nvidia Optimus.

Notebooki U36 będą dostępne w Polsce w styczniu w sugerowanej cenie od: 2799PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)