Nowy czytnik kart pamięci Sony

Nowy czytnik kart pamięci Sony
Źródło zdjęć: © Sony

17.02.2011 13:03, aktual.: 10.01.2012 09:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony zaprezentowała kolejne rozwiązanie ułatwiające przesyłanie do komputera filmów i zdjęć z aparatu cyfrowego, kamery lub smartfonu. Co więcej, nowy produkt można także podłączyć bezpośrednio, bez żadnych kabli do telewizora BRAVIA z portem USB, a następnie wyświetlać na dużym ekranie filmy i zdjęcia z aparatu Cyber-shot lub kamery Handycam

Rodzina nowych, miniaturowych czytników kart pamięci firmy Sony, której pierwszym przedstawicielem jest model MRW-F3. znakomicie upraszcza przesyłanie plików między dzisiejszymi urządzeniami cyfrowymi. Aby odtwarzać filmy i zdjęcia, nowe modele można podłączyć nie tylko do komputera, ale również do telewizora BRAVIA, konsoli PlayStation 3 czy odtwarzacza Blu-ray Disc Sony z portem USB.

Obraz
© (fot. Sony)

Nowe czytniki kart pamięci nie wymagają do pracy żadnych sterowników. Dzięki zgodności ze standardem USB 2.0 umożliwiają szybkie przesyłanie danych, obrazów i muzyki. Darmowe oprogramowanie Drive Letter Recognition, które można pobrać z witryny http://support.sony-europe.com, pozwala z łatwością zidentyfikować poszczególne gniazda czytnika, do których są włożone karty. Eliminuje to wątpliwości w rodzaju „który napęd wybrać z pulpitu?”.

MRW-F3. wyświetlanie filmów HD i zdjęć przy użyciu telewizora BRAVIA, odtwarzacza Blu-ray Disc lub konsoli Playstation 3.

Lekki, mieszczący się w kieszeni czytnik kart pamięci idealnie nadaje się do przesyłania plików cyfrowych do komputera. To również jedyny w ofercie Sony model, który pozwala na wyświetlanie filmów HD i zdjęć na telewizorze BRAVIA - wystarczy przełożyć kartę pamięci z aparatu lub kamery i podłączyć urządzenie bezpośrednio do portu USB telewizora BRAVIA. Niestety nie wszystkie modele telewizorów i odtwarzaczy Blu-Ray Sony wspierają tę funkcję.

Model F3 jest zgodny z szybkim, 8-bitowym łączem równoległym wykorzystywanym w kartach Memory Stick PRO-HG, co znacznie przyspiesza przysłanie filmów HD i innych dużych plików z produkowanych przez Sony nośników Memory Stick PRO-HG Duo HX.

Model F3 jest wyposażony w proste gniazdo na jedną kartę, obsługujące szeroki wachlarz nośników Memory Stick, SD i MMC, w tym karty SDXC o dużej pojemności i szybkie karty UHS-I SD.

Oferta czytników kart pamięci obejmuje ponadto modele MRW-EA7. MRW-S2 i MRW-T2, podłączane do wolnego portu USB krótkim kablem połączeniowym (dostarczonym). Wszystkie modele z kablem mają oddzielne gniazda na karty Memory Stick, SD i MMC, co upraszcza wykonywanie kopii zapasowych oraz przenoszenie danych między kartami. Zaawansowany model EA7 w eleganckiej obudowie z aluminium jest wyposażony w aż pięć gniazd na karty, podczas gdy niedrogie czytniki S2 i T2 mają odpowiednio cztery i dwa gniazda.

Nowa rodzina czytników kart pamięci firmy Sony jest już w sprzedaży.

Czytniki kart pamięci - zgodność z nośnikami

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć
  • Model MRW-F3 może współpracować z telewizorem * Możliwość pracy w trybie Memory Stick PRO Duo (4-bitowe łącze równoległe) ** Wymagany jest adapter
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)