Czytnik kart i pendrive specjalnie do smartfonów

Czytnik kart i pendrive specjalnie do smartfonów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

28.07.2014 12:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Transcend wprowadził na rynek dwa nowe produkty: pendrive'a JetFlash 340 oraz czytnika kart pamięci RDP9 Smart Reader. Akcesoria współpracują z urządzeniami mobilnymi w standardzie OTG i przeznaczone są dla użytkowników smartfonów i tabletów z Androidem.

JetFlash 340

Pamięć USB JetFlash 34. wyposażona jest w dwa złącza USB. Z jednej strony urządzenia wbudowany jest interfejs microUSB, który pozwala na podłączenie pamięci do urządzeń mobilnych wspierających standard OTG (On-The-Go), z drugiej, standardowy port USB 2.0, umożliwiający transfer plików do komputerów, telewizorów i innych urządzeń z portem USB. Pamięci dostępne są w wariantach pojemności do 64GB. Dzięki zastosowaniu technologii produkcji COB (Chip-On-Board) urządzenia mają niewielkie wymiary i są lżejsze od standardowych pamięci flash, a także charakteryzują się całkowitą odpornością na kurz i wodę.

RDP9 Smart Reader

Czytnik kart pamięci posiada trzy sloty: jeden na karty o sporej pojemności: SDXC i SDHC, drugi na karty microSD i trzeci standardowy port USB 2.0. Czytnik zgodny jest ze standardem OTG, więc można go łatwo podłączyć do wspierającego ten standard smartfona lub tabletu, co umożliwia korzystanie z dodatkowej przestrzeni na przechowywanie plików. Wbudowany port USB pozwala na podłączenie do urządzenia mobilnego myszki i klawiatury.

Aplikacja Elite

Aplikacja Elite wspiera zarządzanie danymi i transfer plików pomiędzy wbudowaną kartą pamięci urządzenia mobilnego a pamięcią USB lub czytnikiem kart pamięci. Dodatkowo aplikacja umożliwia udostępnianie i dzielenie się plikami, a także tworzenie kopii zapasowych naszych danych.

Ceny

Sugerowane ceny pamięci JetFlash 340 wynoszą: dla wersji 8GB – 22 zł, 16GB – 34 zł, 32GB – 60 zł, 64GB – 140 zł.
Sugerowana cena czytnika kart pamięci RDP9 wynosi 30 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)