Nowy format kart pamięci

Nowy format kart pamięci

Nowy format kart pamięci
04.06.2007 22:59, aktualizacja: 05.06.2007 10:24

Tajwański instytut ITRI (Industrial Technology Research Institute) opracował kartę pamięci w nowym standardzie miCard (Multi Interface Card). Produkt uzyskał już aprobatę MultiMedia Card Association, stowarzyszenia zajmującego się standaryzacją kart pamięci.

Produkt przeznaczony jest do pracy z aparatami cyfrowymi, telefonami komórkowymi oraz innymi niewielkimi urządzeniami wyposażonymi w złącze USB, które jest standardem w komputerach osobistych. Karta ma wymiary 12x21x1.95mm (dla porównania mała karta microSD ma 15x11x1mm) i będzie kompatybilna ze złączem MMC, co sprawi, że zbędne będzie kupowanie nowych czytników. Prędkość transferu danych wynosi 60MB/s, a możliwe jest zwiększenie do 120 MB/s. Podsumowując, jest to karta MMC z interfejsem USB.

Produkcją miCard zainteresowanych jest 12 tajwańskich producentów elektroniki, m.in. A-Data, Asustek i BenQ. Pełna specyfikacja miCard ma być opublikowane jeszcze w czerwcu, a masowa produkcja ruszyć ma na początku III kwartału tego roku. Początkowo ma być dostępna w pojemności 8GB, ale w przyszłości możliwe będzie jej zwiększenie nawet do 2TB.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)