Nowela Prawa telekomunikacyjnego wejdzie w życie 21 grudnia

Nowela Prawa telekomunikacyjnego wejdzie w życie 21 grudnia
Źródło zdjęć: © UKE

08.12.2010 10:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowelizacja Prawa telekomunikacyjnego, dzięki której umowy zawierane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej z operatorami telekomunikacyjnymi będą miały moc prawną, wejdzie w życie 21 grudnia br. - poinformował we wtorek UKE

Ustawa została uchwalona w październiku br.

Obraz
© (fot. UKE)

Dzięki nowelizacji porozumienia zawierane przez UKE z operatorami będą miały moc decyzji administracyjnej. Urząd będzie mógł wykorzystać posiadane narzędzia administracyjne, w tym egzekucje i kary, gdyby operator nie wywiązywał się z warunków umowy.

Takich możliwości nie miał Urząd w przypadku porozumienia zawartego w październiku 200. r. z Telekomunikacją Polską. Urząd zobowiązał się w nim, że nie będzie obniżał przez trzy lata stawek hurtowych, które Telekomunikacji Polskiej płacą inni operatorzy za korzystanie z infrastruktury spółki. W zamian za to, w ciągu trzech lat TP, ma wybudować i zmodernizować 1,2 mln linii telekomunikacyjnych. Umowa dotyczy też zawieszenia postępowania UKE w sprawie podziału TP na część hurtową i detaliczną.

W październiku UKE zaproponował czterem operatorom komórkowym - PTK Centertel, PTC, Polkomtel i P4 - zawarcie porozumienia dot. inwestycji na rynku w zamian za harmonogram obniżania stawek hurtowych, tzw. MTR. UKE chce do końca br. uzgodnić z nimi porozumienie.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)