Nowe procesory Intela dla tabletów, urządzeń 2 w 1 i innych

Nowe procesory Intela dla tabletów, urządzeń 2 w 1 i innych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.09.2013 09:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Intel przedstawił najnowszą rodzinę energooszczędnych układów SoC (nazwa kodowa „Bay Trail”), które napędzać będą tablety, urządzenia 2 w 1 i inne sprzęty mobilne, jakie w czwartym kwartale tego roku firmy wprowadzą do swojej oferty.

Rodzina procesorów „Bay Trail”. oparta jest na wydajnej i energooszczędnej architekturze o nazwie Silvermont, przedstawionej w maju tego roku. Seria procesorów Intel Atom Z3000 („Bay Trail-T”) jest pierwszą wielordzeniową ofertą SoC w portfolio Intela. Zapewnia ona szybkie działanie urządzenia przy jednoczesnym długim czasie pracy na baterii. Elastyczność mikroarchitektury pozwala stosować nowe układy SoC w różnych segmentach rynku. Dla przykładu, procesory Intel Pentium i Celeron (“Bay-Trail” - M i “Bay Trail” - D) przeznaczone są dla laptopów, desktopów, komputerów all-in-one i urządzeń 2 w 1 z niższej półki cenowej.

Procesory serii Intel Atom Z300. oferują bardzo wysoką energooszczędność, przy jednoczesnym podwojeniu mocy obliczeniowej i potrojeniu mocy zintegrowanej grafiki, w porównaniu do poprzedniej generacji procesorów Intel Atom. Nowa, energooszczędna platforma pozwala na ponad 10 godzin aktywnej pracy na baterii i funkcjonowanie przez 3 tygodnie w trybie czuwania.

Procesory Z3000 mają 4 rdzenie, 4 wątki i 2MB pamięci L2, wykorzystują również technologię Intel Burst 2.0. Pozwala to użytkownikom na korzystanie z wielozadaniowości urządzeń oraz wykorzystywanie i tworzeni treści zarówno na plaltformie Android, jak i Windows.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)