Nowe procesory Intela dla tabletów, urządzeń 2 w 1 i innych

Strona głównaNowe procesory Intela dla tabletów, urządzeń 2 w 1 i innych
12.09.2013 09:25
Nowe procesory Intela dla tabletów, urządzeń 2 w 1 i innych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Intel przedstawił najnowszą rodzinę energooszczędnych układów SoC (nazwa kodowa „Bay Trail”), które napędzać będą tablety, urządzenia 2 w 1 i inne sprzęty mobilne, jakie w czwartym kwartale tego roku firmy wprowadzą do swojej oferty.

Rodzina procesorów „Bay Trail”. oparta jest na wydajnej i energooszczędnej architekturze o nazwie Silvermont, przedstawionej w maju tego roku. Seria procesorów Intel Atom Z3000 („Bay Trail-T”) jest pierwszą wielordzeniową ofertą SoC w portfolio Intela. Zapewnia ona szybkie działanie urządzenia przy jednoczesnym długim czasie pracy na baterii. Elastyczność mikroarchitektury pozwala stosować nowe układy SoC w różnych segmentach rynku. Dla przykładu, procesory Intel Pentium i Celeron (“Bay-Trail” - M i “Bay Trail” - D) przeznaczone są dla laptopów, desktopów, komputerów all-in-one i urządzeń 2 w 1 z niższej półki cenowej.

Procesory serii Intel Atom Z300. oferują bardzo wysoką energooszczędność, przy jednoczesnym podwojeniu mocy obliczeniowej i potrojeniu mocy zintegrowanej grafiki, w porównaniu do poprzedniej generacji procesorów Intel Atom. Nowa, energooszczędna platforma pozwala na ponad 10 godzin aktywnej pracy na baterii i funkcjonowanie przez 3 tygodnie w trybie czuwania.

Procesory Z3000 mają 4 rdzenie, 4 wątki i 2MB pamięci L2, wykorzystują również technologię Intel Burst 2.0. Pozwala to użytkownikom na korzystanie z wielozadaniowości urządzeń oraz wykorzystywanie i tworzeni treści zarówno na plaltformie Android, jak i Windows.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)