Nowe procesory mobilne Snapdragon S4

Nowe procesory mobilne Snapdragon S4

Nowe procesory mobilne Snapdragon S4
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.11.2011 16:10

Qualcomm ogłosił rozszerzenie klasy Snapdragon S4 o nowe procesory mobilne oraz rozbudowanie rozwiązań Snapdragon S1 przeznaczonych dla podstawowych smartfonów

Wprowadzenie nowych procesorów Snapdragon S4. które zostały stworzone z myślą o obniżeniu kosztów i równoczesnym dostarczeniu przełomowych prędkości połączeń 3G i 4G pozwoli producentom na zaprezentowanie urządzeń napędzanych procesorami serii S4 w wielu kategoriach produktów: od prostych smartfonów, po najbardziej zaawansowane urządzenia. Nowe procesory S4 są również zoptymalizowane z myślą o opracowanym przez Qualcomm oprogramowaniu, które pozwala producentom dostarczyć zestawy multimediów, łączności oraz wyglądu interfejsu użytkownika.

Krait CPU jest kolejną generacją mikro architektury Qualcomm stworzonej od podstaw z myślą o istotnym udoskonaleniu wydajności energetycznej, co prowadzi do polepszenia wrażeń użytkowników i lepszej żywotności baterii. Krait CPU jest kluczową częścią procesorów klasy Snapdragon S4.

Qualcomm zaprezentował szereg nowych chipsetów S4 w tym, MSM8660A, MSM8260A, MSM8630. MSM8230, MSM8627, MSM8227, APQ8060A oraz APQ8030. Są to modele dołączające do zaprezentowanych wcześniej MSM8960, MSM8930 oraz APQ8064. Procesory Snapdragon S4 MSM zawierają przełomową technologię modemów bezprzewodowych Qualcomm obsługującą następujące standardy: EV-DO, HSPA+, TD-SCDMA, LTE FDD, LTE TDD oraz Wi-Fi. Urządzenia oparte na procesorach Snapdragon S4 są spodziewane na początku 2012 roku.

Portfolio procesorów Snapdragon S1 stymuluje wzrost popularności smartfonów na całym świecie oferując możliwości rozwoju rynku oraz migracji do technologii 3G. Aby wzmocnić ten trend Qualcomm zaprezentował również upgrade czterech istniejących procesorów mobilnych Snapdragon S1. Modele MSM7225A, MSM7625A, MSM7227A oraz MSM7627A zostały udoskonalone w celu dostarczania lepszej wydajności i umożliwienia nowych doświadczeń użytkownikom podstawowych smartfonów, szczególnie tym przechodzącym z technologii 2G do 3G.

Procesory Qualcomm Snapdragon są podzielone na klasy poszczególnych generacji S1, S2, S3 oraz S4. Klasa S1 przeznaczona jest do podstawowych smartfonów; klasa S2 do wysoce wydajnych smartfonów i tabletów; klasa S3 to procesory przeznaczone do wielozadaniowego zastosowania i zaawansowanego grania; klasa S4 przeznaczona jest dla urządzeń nowej generacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)