MWC 2012: Nowe telefony Nokii. Co w Barcelonie pokazali Finowie?

MWC 2012: Nowe telefony Nokii. Co w Barcelonie pokazali Finowie?

MWC 2012: Nowe telefony Nokii. Co w Barcelonie pokazali Finowie?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
27.02.2012 15:39, aktualizacja: 28.02.2012 09:38

Nokia nie poddaje się i idzie naprzód ze swoją nową strategią. Podczas Mobile World Congress Nokia przedstawiła kilka nowości. Wśród nich znajdziemy nowy model Lumia 610, który ma być smartfonem dostępnym w przystępnej cenie, a także Lumia 900, która teraz trafi na rynki inne niż Stany Zjednoczone.

Nowa, tania Lumia
Lumia 61. adresowana jest głównie do młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć korzystanie z telefonów z systemem Windows Phone. Zapewnia łatwy dostęp do sieci społecznościowych, stron internetowych, muzyki, gier, nawigacji oraz kilkudziesięciu tysięcy aplikacji w Marketplace. Smartfon dostępny w czterech żywych kolorach będzie można kupić w kwietniu bieżącego roku w cenie 189 euro bez podatków i dopłat.

Lumia 900 nie tylko w USA
Nokia Lumia 900. która została zaprezentowana w styczniu, jako pierwszy smartfon Nokii obsługujący technologie LTE, będzie dostępna w standardzie Dual Carrier HSPA z prędkością do 42.2 Mbps. Ze smartfonu wyposażonego w 4,3-calowy ekran AMOLED z powłoką Clear Black oraz pojemną baterię będą mogli korzystać użytkownicy na wielu rynkach.

Nowa aplikacja
Nowa aplikacja Nokia Reading będzie pełnić rolę e-czytnika na smartfonach Lumia 90. oraz Lumia 610, zapewniając dostęp do książek, czasopism, gazet i wielu innych mediów.

Nokia 808 Pure View - 41 Mpix w telefonie
Nokia pokazała również nowy model 80. PureView. To pierwszy smartfon wyposażony w nową technologię PureView. Nokia 808 PureView oferuje 41-megapikselową matrycę, rozwiązania optyczne marki Carl Zeiss oraz opracowaną przez firmę Nokia technologię „pixel over-sampling”. Wszystko to ma pozwolić na uzyskanie ostrych i szczegółowych zdjęć nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Zdjęcia mają być zapisywane do plików o niewielkich rozmiarach, dlatego będzie można je spokojnie przesyłać poprzez maila, wiadomości MMS lub umieszczać w serwisach społecznościowych.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Model Nokia 80. PureView oferuje także technologię Nokia Rich Recording, która pozwala nagrywać pliki audio o jakości porównywalnej z jakością płyt CD oraz nagrywanie i odtwarzanie w jakości Full HD 1080p. Dodatkowo technologia Dolby Headphone sprawia, że pliki dźwiękowe stereo z telefonu odsłuchiwane na słuchawkach, zyskują nową, znakomitą jakość.

Asha - inteligentne telefony komórkowe
Trzy nowe modele z serii Asha mają zmniejszyć różnice między telefonami komórkowymi i smartfonami. Nokia Asha 30. została wyposażona w klawiaturę QWERTY i oferuje takie narzędzia jak pocztę w trybie „push”, kalendarz oraz synchronizację kontaktów – wszystko to ze wsparciem Mail for Exchange dla telefonów Nokia Series 40.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Modele Nokia Asha 20. i Asha 203 oferują łatwy dostęp do serwisów społecznościowych oraz ekran dotykowy, a wszystko to w przystępnej cenie. Dodatkowo telefony oferują zestaw 40 darmowych gier Electronic Arts. Ponadto Nokia Asha 202 została wyposażona w możliwość korzystania z dwóch kart SIM z funkcją Easy Swap.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

*Nokia i Grupon łącza siły *
Nokia we współpracy z marką Groupon planuje rozwój usług opartych na geolokalizacji.

Nawigacja offline na Windows Phone'a
Nokia zapowiada wprowadzenie aktualizacji aplikacji Nokia Drive na platformę Windows Phone, która będzie oferowała pełne wsparcie nawigacji offliine.

Nowa aplikacja, ze wskazówkami dojazdu
Ponadto Nokia planuje wprowadzić przystosowaną na platformę Windows Phone wersję aplikacji Nokia Transport, która oferuje wskazówki dojazdu komunikacją miejską –. metrem, tramwajem, kolejką i autobusem – w ponad 500 miastach w 45 krajach na świecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (178)