Mozilla wydała nową, stabilną wersję Firefoksa

Mozilla wydała nową, stabilną wersję Firefoksa
Źródło zdjęć: © Johnathan Nightingale / Flickr / CC

15.03.2012 10:27, aktual.: 19.03.2012 12:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy Firefox pozwala na synchronizację dodatków oraz zawiera zaawansowane narzędzia deweloperskie, ułatwiające wizualizację elementów strony.

Nowy Firefox został wzbogacony o narzędzia deweloperskie, które w zupełnie nowy sposób reprezentują strukturę stron internetowych oraz ułatwiają edycję kodu CSS w czasie rzeczywistym. Narzędzie do zarządzania układem wizualnym to Firefox Page Inspector 3D View. Zdrobniale nazywane Tilt, to oparte na WebGL narzędzie do wizualizacji stron, lepiej wyróżniające strukturę strony niż w przypadku płaskiego widoku, dzięki czemu łatwo można zrozumieć powiązania między kodem a ostatecznym wyglądem witryny. Narzędzia deweloperskie takie jak "pokaż źródło" zawsze były pomocne przy tworzeniu strony, a teraz 3D View jeszcze czytelniej ilustruje w jaki sposób poszczególne składowe strony zostały zbudowane. Po wybraniu widoku 3D w narzędziu Page Inspector, wystarczy przesunąć kursorem nad wybranym elementem, aby wyświetlić więcej informacji na jego temat.

Nowością w Firefoksie jest także narzędzie Style Editor, pozwalające deweloperom na edycję arkuszy stylów CSS, tak jak przy korzystaniu z edytora tekstu, dzięki czemu natychmiast widzą oni wprowadzane zmiany, bez konieczności opuszczania przeglądarki. Jest to szybki a zarazem prosty sposób iteracji i testowania projektu na stronie. Po wprowadzeniu zmian, Firefox Style Editor oferuje prosty sposób zapisania pliku na komputerze.

Inną ważną nowością jest wprowadzenie synchronizacji dodatków do Firefoksa. Użytkownicy mogą teraz synchronizować dodatki pomiędzy wieloma komputerami, dzięki czemu ich ustawienia są takie same bez względu na to czy korzystają z Firefoksa z domu czy z pracy. Funkcję tę można uruchomić w oknie Preferencji w karcie Sync.

Obraz

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Koniec gniazdka. Będzie koniec znanego nam świata?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)