Mozilla chce rekordu Guinnessa

Mozilla chce rekordu Guinnessa
Źródło zdjęć: © Mozilla

29.05.2008 11:30, aktual.: 29.05.2008 19:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fundacja Mozilla zainicjowała właśnie nową kampanię, której celem jest... ustanowienia Rekordu Guinnessa. Organizacja chce, by po premierze Firefoksa 3.0 przeglądarka ta trafiła do słynnej księgi rekordów jako "program, który odnotował najwyższą liczbę pobrań w ciągu doby od udostępnienia".

Przedstawiciele Mozilli nie podali na razie dokładnej daty udostępnienia programu - wiadomo jednak, że nastąpi to w połowie czerwca. Dzień ten został już zapowiedziany jako "Download Day" ( dzień pobierania ) - fundacja apeluje do użytkowników, żeby jak najszybciej po premierze pobrali program, a także by przekonali do tego jak największą liczbę znajomych. Autorzy programu zachęcają również m.in. do organizowania imprez z okazji Download Day oraz umieszczania na stronach WWW banerów promujących inicjatywę.

Warto zaznaczyć, że fundacja nie będzie biła rekordu, ponieważ w Księdze Rekordów Guinnessa nie odnotowano na razie pozycji "program, który odnotował najwyższą liczbę pobrań w ciągu doby od udostępnienia" - organizacja zamierza raczej go ustanowić.

Przedstawiciele Mozilli zapowiadają, że po zakończeniu Download Day przedstawią wydawcy księgi ( czyli słynnemu browarowi ) oświadczenie, w którym zawarta będzie informacja na temat dokładnej liczby pobrań oraz dane na temat wykorzystanej metody zliczania.

Mozilla szacuje, że obecnie z przeglądarki Firefox korzysta na całym świecie ok. 175 mln użytkowników. Program dostępny jest w 45 wersjach językowych.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Spreadfirefox.com - http://www.spreadfirefox.com/worldrecord.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)