Mozilla: zaprojektuj sobie Firefoksa

Mozilla: zaprojektuj sobie Firefoksa

14.08.2008 10:31, aktual.: 14.08.2008 11:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele Mozilla Labs chcą, aby w prace nad przeglądarką Firefox zaangażowali się nie tylko programiści - organizacja zwróciła się właśnie ze specjalnym apelem do grafików, projektantów i przedstawicieli innych kreatywnych specjalności. Mają oni pomóc w przygotowaniu nowej szaty graficznej przeglądarki - zdaniem Mozilli, obecna już nieco trąci myszką...

_ "Interfejs naszego flagowego program od dłuższego czasu nie zmienił się znacząco. Oczywiście, w pewnym sensie jest to zamierzone - nie chcemy, by użytkownicy wciąż musieli przyzwyczajać się do nowego interfejsu" _ - mówi o wyglądzie Firefoksa Chris Beard, wiceprezes Mozilla Labs.

Teraz Mozilla Labs ma jednak nowy pomysł - organizacja chce zobaczyć, jakie pomysły na nowy interfejs przeglądarki mają użytkownicy. Mile widziane są wszelkie sugestie w tej materii - od drobnych zmian w obecnej szacie graficznej Firefoksa, po zupełnie nowe, nieszablonowe projekty.

W ramach projektu Concept Series będzie można zgłaszać wszelkie pomysły - będą one mogły mieć postać zarówno zwykłych grafik, jak i - w przypadku osób, które zechcą się poważniej zaangażować w to przedsięwzięcia - filmów prezentujących nowy interfejs w akcji. Chris Beard podkreśla, że nie chodzi tu jedynie o rzeczy, które będzie można łatwo wdrożyć - Mozillę interesują nawet najbardziej "odjechane" ( wedle słów Bearda ) koncepcje. "_ Bierzmy wszystko. Im bardziej będzie to radykalne, tym lepiej" _ - mówi wiceprezes Mozilla Labs.

Przedstawiciele organizacji mówią, że całe przedsięwzięcie będzie utrzymane w duchu open-source - a to znaczy, że Mozilla nie zamierza np. płacić za zgłoszone ( i ewentualnie wykorzystane ) projekty. Beard podkreśla jednak, że autorzy najlepszych propozycji z pewnością nie uznają czasu poświęconego na ten projekt za stracony. _ "Nie dostaniesz za to co prawda pieniędzy, ale sądzę, że możliwość umieszczenia w port folio informacji, że twój projekt został wykorzystany w Firefoksie, z pewnością będzie konkretną korzyścią" _ - mówi Beard.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Mozilli - http://labs.mozilla.com/projects/concept-series/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)