Mozilla pracuje nad nową przelądarką dla developerów

Mozilla pracuje nad nową przelądarką dla developerów

Mozilla pracuje nad nową przelądarką dla developerów
Źródło zdjęć: © Raphaël Quinet / CC
04.11.2014 11:19, aktualizacja: 04.11.2014 12:40

Już za kilka dni Firefox będzie świętował swoje dziesiąte urodziny. A ponieważ rocznica jest okrągła, fundacja Mozilla postanowiła z tej okazji przygotować coś specjalnego – przeglądarkę przeznaczoną dla deweloperów.

W ciągu dziesięciu lat od wydania pierwszej wersji przeglądarki, praca fundacji Mozilla oraz skupionej wokół niej społeczności programistów wywarła duży wpływ na to, w jaki sposób korzystamy dziś z internetu. Jest co świętować, ale jest to też dobry powód, by pochylić się nad pracą deweloperów, do których właśnie skierowany będzie urodzinowy prezent, jakim ma być przeznaczona dla nich przeglądarka.

Zapowiedź premiery, którą wyznaczono na 10 listopada, pojawiła się wczoraj na blogu Mozilli. Niestety, jak przystało na dobrą niespodziankę, na razie niewiele wiadomo o nowej przeglądarce. Może poza tym, że będzie ona zawierała dużo więcej narzędzi deweloperskich niż obecna wersja Firefoxa. Według Mozilli ma ona zawierać wszystkie narzędzia, z których deweloperzy korzystają podczas pracy, a które obecnie znajdują się rozproszone w innych miejscach, co obniża produktywność. Wiadomo też, że nowy projekt będzie rozwijany równolegle do popularnej przeglądarki, a jego wprowadzenie na rynek nie oznacza, że ze „zwykłej” wersji znikną obecne w niej aktualnie narzędzia.

Jak fundacja Mozilla poradziła sobie z przeniesieniem punktu ciężkości przeglądarki z konsumowania stron internetowych na ich tworzenie, dowiemy się już w niedzielę.

Polecamy na stronach Giznet.pl: Prototyp smartfona, w którym można wymieniać modułyPrototyp smartfona, w którym można wymieniać moduły

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)