Motorola Milestone XT720 - test

Motorola Milestone XT720 - test

Motorola Milestone XT720 - test
Źródło zdjęć: © motorola.com
07.01.2011 09:27, aktualizacja: 21.12.2011 14:22

Na początku sierpnia tego roku informowaliśmy o tym, że Motorola wprowadza na polski rynek nowy smartphone pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android - model XT720 Milestone...

Na początku sierpnia tego roku informowaliśmy o tym, że Motorola wprowadza na polski rynek nowy smartphone pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Android - model XT720 Milestone. Telefon ten ma być idealnym narzędziem do przeglądania zasobów internetu i korzystania z szeregu usług oferowanych przez Google, a to za sprawą dużego ekranu i przeglądarki HTML. Dodatkowo umożliwia dostęp do tysięcy aplikacji z Android Market. Ponadto XT720 ma być prawdziwym multimedialnym kombajnem. Posiada 8-megapikselowy aparat fotograficzny z ksenonową lampą błyskową, 10-ciokrotny zoom cyfrowy, kamerę o rozdzielczości 720p oraz złącze HDMI, dzięki któremu będziemy mogli obejrzeć filmy HD na telewizorze. Całość została zamknięta w dość oryginalnej, cienkiej obudowie, która ma wyróżnić XT720 na tle innych smartfonów. Czy to wystarczy, aby nowy model odniósł sukces na miarę pierwszego Milestone?

Obudowa i ekran

Motorola Milestone XT72. ma wymiary 60,9 mm x 115,95 mm x 10,9 mm przy wadze 142 g. Producent odszedł od prostokątnej bryły i nadał obudowie oryginalny, charakterystyczny, nieregularny kształt. Na pierwszy rzut oka gabaryty telefonu nie zachęcają do noszenia go w kieszeni spodni. Jednak, gdy przyjrzymy się mu bliżej od razu zauważymy, iż jest on bardzo smukły, jedynie wzdłuż lampy błyskowej i optyki aparatu posiada pogrubiające przetłoczenie. Zaledwie 10,9 mm grubości sprawia, że jest to jeden z najcieńszych, dostępnych na rynku telefonów komórkowych, działających w oparciu o system Android. Dobrze leży w dłoni, ciężar nie przeszkadza i bez wahania można wygodnie nosić go w kieszeni.

Motorola Milestone XT72. nie posiada fizycznej klawiatury QWERTY. Wprowadzanie tekstu odbywa się z wykorzystaniem jej wirtualnego odpowiednika. Bardzo czuły ekran pozwala na szybkie pisanie, które dodatkowo mogą usprawnić słownikowe podpowiedzi. W precyzyjnym ustawieniu kursora pomaga funkcja pozycjonowania. Po dotknięciu ekranu powiększa wybrany fragment pola tekstowego i wyświetla celownik, który pozwala przesunąć wskaźnik na żądaną pozycję.

Multimedia

XT72. posiada multimedialny odtwarzacz, obsługujący popularne formaty audio i wideo (AMR NB, MPEG-4, H.264, MP3, AAC, WAV, AMR WB, H.263, MIDI, H.264, MPEG4, WMV v9). Dodatkowo, umożliwia oglądanie filmów DivX i Xvid bez konieczności wcześniejszej konwersji. Świetnie sprawdzi się zatem jako przenośny odtwarzacz filmów w podróży - aby się nimi cieszyć, wystarczy zgrać je na kartę pamięci. Odtwarzacz audio daje możliwość tworzenia playlist i odtwarzania losowego. Użytkownik ma do wyboru kilka efektów audio. Niestety podczas słuchania muzyki, gdy odblokujemy klawiaturę, dźwięk na chwilę zacina się. Smartphone posiada również radio z możliwością zapisania do 20 stacji. Gra głośno, a przy tym dobrze odbiera, niestety nie posiada RDS (funkcja ta dostępną jest już w Androidzie 2.2). Do zestawu producent dołączył słuchawki stereo z mikrofonem, a także długi kabel HDMI, dzięki któremu po podłączeniu XT720 do telewizora będziemy mogli cieszyć się naszymi filmami HD na dużym ekranie.

Obraz
© (fot. motorola.com)

Podsumowanie

XT72. może budzić skrajne emocje. Dla jednych to kolejny udany model, który z pewnością zasługuje na miano kamienia milowego w dziedzinie rozwoju Motoroli. Producent udowadnia nim, że czasy kryzysu ma już za sobą i po dłuższej przerwie jest w stanie zaoferować klientom konkurencyjny produkt na wysokim poziomie. Z kolei inni mogą odnieść wrażenie, że Motorola nadal jest z tyłu za konkurencją. Owszem XT720 oferuje wszystko, czego moglibyśmy oczekiwać od nowoczesnego smartphone’a, jednak brak tu innowacyjności. Telefon jest poprawny i wyróżnia go zarówno wygląd jak i aparat 8 MPix z ksenonowa lampą błyskową, czego na próżno możemy szukać u konkurencji. Niestety cena XT720, wynosząca około 1700 zł, skutecznie może odstraszyć potencjalnych nabywców.

(Szymon Wróbel)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)