MNI przejęło Mobilkinga

MNI przejęło Mobilkinga

MNI przejęło Mobilkinga
31.12.2009 12:12, aktualizacja: 31.12.2009 12:37

MNI przejęło wszystkie udziały w Mobilkingu za 1,5 mln zł. Transakcja została zawarta pomimo braku pisemnej zgody PTC, na którą strony czekają już ponad 3 miesiące - i będą czekać nadal.

Sprzedającym udziały jest spółka MoCoHub Technology Development, należąca do jednego z giełdowych udziałowców MNI. W połowie maja nabyła ona udziały w Mobilkingu od czeskiego funduszu inwestycyjnego Penta.

Na początku czerwca MNI informowało, że nabędzie Mobilkinga za 1,5 mln zł przy spełnieniu dwóch warunków - rentowności przedsięwzięcia i posiadania bazy co najmniej 35 tys. klientów. Firma miała pełne dane, bo na zlecenie MoCoHub obsługiwała całą firmę pod względem technicznym za opłatą 20 tys. zł miesięcznie.

Pod koniec sierpnia, według zapewnień przedstawicieli MNI, Mobilking miał stabilną baze około 50 tys. klientów.

Grupa MNI ma szerokie doświadczenia z operatorami wirtualnymi. MNI Mobile działa w oprciu o sieć Centertela jako MVNE (ang. _ Mobile Virtual Network Enabler _), czyli firma ułatwiająca wejście innym podmiotom jako MVNO, głównie zapewniające im potrzebną infrastrukturę techniczną. Na platformie MNI Mobile działają dwie marki własne (SIMfonia i Ezo Mobile) i cztery zewnętrzne (m.in. Snickers Mobile, Crowley TeleMobile i Telepin Mobi).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (521)