Maszyny AMD kupił... Kreml?

Maszyny AMD kupił... Kreml?

Maszyny AMD kupił... Kreml?
21.08.2007 09:30, aktualizacja: 21.08.2007 14:14

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że znajdująca się w trudnej sytuacji finansowej firma AMD sprzedała część wyposażenia swojej drezdeńskiej fabryki procesorów. Spekulowano wtedy, że nabywcą mógł byś jeden z tajwańskich producentów mikroprocesorów. Pojawiły się jednak nowe, nieoficjalne doniesienia w tej sprawie - wynika z nich, że nabywcą sprzętu może być rząd Rosji.

Ze sprzedaży uzyskano od 300 do 500 milionów dolarów potrzebnych AMD na spłatę kredytu zaciągniętego w Morgan Stanley na zakup ATI ( pisaliśmy o tym tutaj - http://www.pcworld.pl/news/120228.html ). Przed kilkoma dniami nie było dokładnie wiadomo, kto kupił wyposażenie fabryki. Mówiono jedynie o kliencie ze wschodu.

Obecnie z nieoficjalnych informacji wynika, że zakupu dokonał rząd Rosji. Kreml chce unowocześnić przemysł IT Federacji i postanowił przekazać na ten cel 5 miliardów dolarów.

AMD wciąż nie ogłosiło oficjalnie zawarcia umowy o sprzedaży. Samo jej ogłoszenie nie będzie jednak oznaczało, że dojdzie do sfinalizowania transakcji. Zgodę na jej zakończenie będą musiały wyrazić Komisja Europejska oraz amerykańska Federalna Komisja Handlu. Uzyskanie ich zgody prawdopodobnie nie będzie łatwe.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)