Już jutro kolejny wykład z serii "Linux - u mnie działa!"

Już jutro kolejny wykład z serii "Linux - u mnie działa!"
Źródło zdjęć: © linux.org

18.03.2009 20:30, aktual.: 19.03.2009 11:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już jutro odbędzie się kolejny wykład z serii "Linux - u mnie działa!". Warto zauważyć, że poprzedni tego typu zjazd odbył się niemal równo dwa lata temu. Teraz Studenckie Koło Naukowe Informatyków KERNEL, postanowiło reaktywować cykl spotkań - stąd też pomysł na zorganizowanie zajęć, których tematem przewodnim będą nowoczesne systemy plików.

LUMD ("Linux - u mnie działa") to cykl wykładów poświęconych Linuksowi. Spotkania te organizowane są przez Studenckie Koło Naukowe Informatyków KERNEL działające przy Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Ostatni wykład z tej serii odbył się 2. marca 2007 roku i jego tematem przewodnim były podstawy obsługi Linuksa. Teraz, po niemal dwuletniej przerwie, koło KERNEL postanowiło wznowić cykl spotkań poświeconych temu OSowi oraz oprogramowaniu Open Source.
Tematem jutrzejszego spotkania będą nowoczesne systemy plików. Jak zapowiada organizator na wykładzie zostaną omówione takie kwestie jak problemy przed jakimi stają użytkownicy współczesnych dysków twardych, nowoczesne systemy plików i systemy składowania danych czy prawdopodobne kierunki rozwoju technologii dyskowych.

Początek wykładu zaplanowano na godzinę 18:00. Spotkanie odbędzie się marca w sali "A" budynku D-10 AGH (Akademii Górniczo-Hutniczej) w Krakowie, przy ul. Reymonta 19. Aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się na oficjalnej stronie organizatora. Warto zauważyć, że dla osób z odległych części Polski przygotowano możliwość obejrzenia wykładu w systemie online - mms://mms.ftj.agh.edu.pl/kernel.
Zainteresowanych większą ilością informacji zapraszamy na stronę lumd.linux.pl.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)