Kaspersky zdobywa najwyższe wyróżnienie w teście West Coast Labs

Kaspersky zdobywa najwyższe wyróżnienie w teście West Coast Labs
Źródło zdjęć: © Kaspersky

29.12.2009 11:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kaspersky Lab poinformował, iż Kaspersky Anti-Virus for Windows Workstations Release 2 był jednym z pierwszych rozwiązań bezpieczeństwa na świecie, które uzyskało certyfikat Checkmark Platinum Product Award przyznawany przez West Coast Labs, niezależne centrum badawcze i testowe.

Checkmark Platinum Product Award nowe wyróżnienie przyznawane przez West Coast Labs, niezależne centrum badawcze i testowe. Certyfikat ten jest przyznawany na podstawie wyników uzyskanych w kompleksowym teście w czasie rzeczywistym, sprawdzającym jakość ochrony antywirusowej produktów. Tego rodzaju testy symulują rzeczywiste warunki pracy komputera przeciętnego użytkownika.

Każde rozwiązanie jest testowane 2. godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku pod kątem wykrywania w czasie rzeczywistym szkodliwego oprogramowania, które jest przesyłane do niego lub za jego pośrednictwem przy użyciu różnych protokołów. Próbki są przechwytywane w czasie rzeczywistym przy użyciu globalnej sieci pułapek (ang. honeynet) kontrolowanej przez West Coast Labs i obejmującej Amerykę Południową, Europę i Azję.

Ten nowy system testowania pozwala sprawdzić, jak produkty antywirusowe radzą sobie z rzeczywistymi zagrożeniami, jakie można znaleźć w Sieci, a nie szkodliwymi programami, które zostały specjalnie do tego celu zebrane. Podejście to pozwala dokładnie ocenić poziom skuteczności różnych rozwiązań, ponieważ na wyniki testów nie wpływają nieaktualne lub subiektywnie dobrane próbki szkodliwego oprogramowania.

To innowacyjne podejście do przeprowadzania testów pokazało przewagę zaawansowanych technologii firmy Kaspersky Lab w zwalczaniu złożonych zagrożeń online. Kaspersky Lab od samego początku uczestniczył w programie testów prowadzonym przez West Coast Lab i pod koniec pierwszego okresu testowego uzyskał platynowy certyfikat za działanie swojego produktu.

Kaspersky Anti-Virus for Windows Workstations Release 2 konsekwentnie wykazuje wysoki poziom wykrywania szkodliwego oprogramowania. Produkt ten został przetestowany na 80. próbkach szkodliwego oprogramowania, jakie pojawiają się każdego miesiąca, łącznie z najnowszymi szkodliwymi programami, które nie zostały jeszcze uwzględnione w żadnych bazach szkodliwego oprogramowania.

W teście imitowane były ataki symultaniczne przeprowadzane za pośrednictwem głównych kanałów, poprzez które komputer może zostać zainfekowany: e-mail, przeglądarka internetowa oraz ruch FTP. Kaspersky Anti-Virus for Windows Workstations Release 2 wykazał dużą wydajność podczas filtrowania wszystkich potencjalnych kanałów, demonstrując wszechstronne możliwości ochrony.

Co więcej, Kaspersky Lab był jedną z pierwszych firm uhonorowanych certyfikatem Checkmark przyznawanym przez West Coast Labs, potwierdzającym, że rozwiązanie bezpieczeństwa tego producenta jest kompatybilne z systemem Windows 7. Certyfikat ten oznacza, że Kaspersky Anti-Virus for Windows Workstations Release 2 działa stabilnie z systemem operacyjnym Windows 7 i gwarantuje ochronę wszystkich użytkowników korporacyjnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)