Zupełnie odmieniony Kaspersky

Zupełnie odmieniony Kaspersky

Zupełnie odmieniony Kaspersky
Źródło zdjęć: © ficker
17.06.2008 11:49, aktualizacja: 17.06.2008 16:12

Kaspersky Lab przewiduje, że w 2008 roku liczba nowych szkodliwych
programów zwiększy się dziesięciokrotnie, przekraczając 20 milionów. W
produktach w wersji 2009 zastosowano całkowicie nową koncepcję ochrony
– programy zwalczają zagrożenia, ale przede wszystkim zapobiegają ich
pojawianiu się w komputerze

Kaspersky Lab wprowadzeniu na rynek nowej generacji swoich flagowych produktów – Kaspersky Internet Security 2009 oraz Kaspersky Anti-Virus 2009. Nowe produkty stanowią odpowiedź na bezprecedensowy wzrost liczby zagrożeń online. Dzięki zastosowaniu przełomowego podejścia do ochrony komputery użytkowników będą zawsze bezpieczne.

Kaspersky Lab przewiduje, że w 200. roku liczba nowych szkodliwych programów zwiększy się dziesięciokrotnie, przekraczając 20 milionów. W produktach w wersji 2009 zastosowano całkowicie nową koncepcję ochrony – programy zwalczają zagrożenia, ale przede wszystkim zapobiegają ich pojawianiu się w komputerze.
Wersja 200. chroni przed wszystkimi rodzajami szkodliwych programów, spyware i adware, wykrywa i usuwa luki w zabezpieczeniach systemu oraz aplikacji, zapobiega kradzieży tożsamości, filtruje niechcianą zawartość i oferuje dodatkowe narzędzia zabezpieczające.

Interfejsy produktów zostały zaprojektowane od nowa i są teraz bardziej przejrzyste zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Informacje o stanie ochrony i czynnościach, jakie należy wykonać, prezentowane są w jasnej i prostej formie.

Generacja 200. produktów Kaspersky Lab wykorzystuje całkowicie nowy silnik antywirusowy posiadający niezrównane możliwości wykrywania szkodliwych programów. Nowy silnik znacznie zwiększa prędkość skanowania systemu dzięki ulepszonemu przetwarzaniu obiektów i optymalnemu wykorzystaniu zasobów komputera, szczególnie na platformach z procesorami dwurdzeniowymi oraz czterordzeniowymi. Unikatowa architektura nowych produktów zapewnia niezwykle szybki czas przetwarzania oraz jeden z najniższych w branży poziomów wykorzystania zasobów systemu.

Nowy moduł Filtrowanie aplikacji, wraz z ochroną proaktywną i zintegrowaną zaporą sieciową, został opracowany z wykorzystaniem nowego, kompleksowego podejścia do ochrony systemu przed wszystkimi typami zagrożeń, zarówno tymi istniejącymi (znanymi), jak i przyszłymi (nieznanymi). Nieustannie uaktualniana lista zaufanych aplikacji (biała lista) znacznie zmniejsza konieczność interakcji ze strony użytkownika i pozwala nawet całkowicie nowym użytkownikom korzystać z pełnej i niezawodnej ochrony.

Całkowitą nowością w generacji 200. oprogramowania Kaspersky Lab są kreatory. Kreatory umożliwiają użytkownikom skanowanie systemów i aplikacji w celu wykrycia luk w zabezpieczeniach oraz błędnych ustawień wielu popularnych programów (w tym system Windows, przeglądarka Internet Explorer, Windows Media Player i inne aplikacje), które mogą być uznane za niebezpieczne. Kreatory wykrywają także elementy systemu uszkodzone przez szkodliwe oprogramowanie jeszcze przed instalacją rozwiązania Kaspersky Lab. W przypadku próby zainfekowania komputera przez szkodliwy kod, programy mogą usunąć szkodnika i cofnąć wszystkie jego działania. Co więcej, aplikacje mogą przywrócić ważne ustawienia systemu Windows, nawet jeśli szkodliwe oprogramowanie znalazło się w komputerze przed zainstalowaniem programu antywirusowego.

Użytkownik może pobrać ze strony Kaspersky Lab obraz dysku ratunkowego dla systemu Windows XP/Vista lub utworzyć taki dysk ręcznie przy użyciu kreatora wbudowanego w program. Mimo wszystkich funkcjonalnych usprawnień wprowadzonych do programów w wersji 200. ogólna wydajność produktów znacznie wzrosła. Dzięki temu programy doskonale nadają się zarówno dla typowych użytkowników komputerów PC, jak i profesjonalistów potrzebujących doskonałej ochrony, która nie będzie poważnie ograniczać wydajności ich komputerów. W porównaniu z wersją 7.0 czas potrzebny na przeskanowanie zbiorów plików jest w wersji 2009 krótszy o 75%. Czas uruchamiania systemu został skrócony o 20%.

Produkty Kaspersky Internet Security 2009 i Kaspersky Anti-Virus 2009 dostępne są w sprzedaży w polskiej wersji językowej od 12 czerwca 2008 r. w następujących cenach (ceny brutto licencji na 1 rok):
· Kaspersky Internet Security 2009 – 155zł
·. Kaspersky Anti-Virus 2009 – 115 zł.

Wszyscy użytkownicy programów Kaspersky Anti-Virus 7.0 oraz Kaspersky Internet Security 9.0 będą mogli dokonać bezpłatnej aktualizacji do wersji 2009 (nie dotyczy użytkowników korzystających z programów Kaspersky Lab w wersji Home Edition).
Pobierz wersje testowe (30-dniowe):
*
*

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)