Kalkulator z certyfikatem UKE

Kalkulator z certyfikatem UKE

Kalkulator z certyfikatem UKE
Źródło zdjęć: © UKE
25.05.2009 18:35

Urząd Komunikacji Elektronicznej rezygnuje
ze stworzenia oficjalnego kalkulatora internetowego, porównującego
ceny usług telekomunikacyjnych. Brakuje na to pieniędzy. Zamiast tego UKE przygotuje system certyfikacji dla prywatnych internetowych
kalkulatorów cenowych.

Kalkulator miał porównywać dostępne na rynku oferty telefonii komórkowej, stacjonarnej, internetu i tzw. ofert pakietowych (łączących różne usługi); miał ułatwić wybór najlepszej oferty na rynku. W internecie takie urządzenia istnieją, ale - zdaniem UKE - mogą nie zawsze uwzględniać aktualne dane. Stąd pomysł stworzenia oficjalnego kalkulatora Urzędu.

O planach jego stworzenia Urząd poinformował w październiku ub.r. Rozpoczął też wówczas konsultacje na ten temat - chciał poznać opinie operatorów telekomunikacyjnych.

_ Przeprowadziliśmy analizy rynkowe dotyczące ceny takiego kalkulatora. Kwoty, które uzyskaliśmy, przekraczają wielokrotnie środki, jakie Urząd chciał przeznaczyć na realizację projektu. Po prostu nie stać nas na to _ - powiedział Strzałkowski. Nie chciał jednak podać wysokości tych kwot.

Dodał, że Urząd zrezygnował z kalkulatora, ale zamierza wprowadzić system certyfikacji dla prywatnych internetowych kalkulatorów cenowych.

_ Kalkulator, który będzie spełniał ustalone przez nas normy dotyczące porównywania cen usług, otrzyma z UKE certyfikat, który będzie znakiem jakości. Nad takim systemem pracują Brytyjczycy. Jesteśmy z nimi w kontakcie i korzystamy z ich doświadczeń _ - zaznaczył.

Dodał, że założenia projektu certyfikacji powstaną przed wakacjami.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)