UKE planuje kalkulator taryfowy

UKE planuje kalkulator taryfowy
Źródło zdjęć: © UKE

15.10.2008 19:05, aktual.: 16.10.2008 14:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

UKE rozpoczął prace zmierzające do powstania internetowego kalkulatora umożliwiającego porównywanie opłat stosowanych przez poszczególnych operatorów za oferowane przez nich usługi.

Działanie to jest realizacją jednego z celów określonych w strategii regulacyjnej Prezesa UKE na lata 2008-2010, którym jest poprawa przejrzystości i zgodności z prawem ofert na usługi telekomunikacyjne.

Kalkulator internetowy UKE ma ułatwiać użytkownikowi dokonanie świadomego wyboru oferty najlepiej odpowiadającej jego potrzebom. W związku z tym, iż warunki korzystania z usług (warianty taryfowe, regulaminowe) są coraz bardziej złożone, pojawiła się potrzeba stworzenia kalkulatora taryfowego, jako narzędzia skupiającego w sobie oferty operatorów oferujących najbardziej popularne usługi telekomunikacyjne w Polsce. Tego rodzaju przedsięwzięcie Prezesa UKE z pewnością służyć będzie zwiększaniu przejrzystości, która jest jednym z podstawowych warunków właściwego funkcjonowania konkurencji.

Obraz

Prezes UKE zdając sobie sprawę ze złożoności przedmiotowego projektu, rozpoczyna konsultacje mające na celu poznanie opinii operatorów oraz innych uczestników rynku telekomunikacyjnego na temat przedstawionych w załączniku założeń i wytycznych stworzenia kalkulatora internetowego UKE - głównie w zakresie sposobu współpracy z operatorami w przedmiocie dostarczania i aktualizacji danych, które miałyby zostać umieszczone w kalkulatorze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także