Pamięci Flash z certyfikatem ReadyBoost

Pamięci Flash z certyfikatem ReadyBoost

Pamięci Flash z certyfikatem ReadyBoost
Źródło zdjęć: © AP
11.06.2007 14:30, aktualizacja: 11.06.2007 15:28

Na targach Computex producenci pamięci flash z interfejsem USB prezentują modele z certyfikatem gwarantującym ich obsługę funkcji Windows Vista ReadyBoost i ReadyDrive.

Obie funkcje mają służyć zwiększaniu wydajności komputera pracującego pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Vista. ReadyBoost korzysta z pamięci flash jako dodatkowej pamięci operacyjnej, natomiast ReadyDrive ma przyspieszać uruchamianie komputera. Nie da się ukryć, że obie funkcje powstały głównie z myślą o pamięciach flash instalowanych bezpośrednio na płycie głównej ( technologia TurboMemory Intela zwana m.in. pod nazwą Robson ). Oczywiście funkcje te mogą być także uruchamiane po umieszczeniu w slocie USB odpowiednio wydajnej pamięci flash typu pendrive. Z naszych testów wynika jednak, że uzyskiwany w ten sposób przyrost wydajności po prostu nie występuje, często mamy wręcz do czynienia z obniżeniem wydajności.

Windows samodzielnie bada wydajność pamięci i decyduje czy jest ona odpowiednio szybka aby uaktywnić wspomniane funkcje. Wspomniane certyfikaty mają dać klientowi pewność iż pamięć którą kupuje ma odpowiednią wydajność. Choć sądzimy, że korzystanie z funkcji ReadyBoost w połączeniu z kluczem USB nie ma większego sensu to w certyfikowaniu pamięci widzimy pewne plusy. Kupując taką pamięć, po prostu mamy gwarancję, że jej wydajność jest przynajmniej dobra.

Pamięci z certyfikatami sprzedawał będzie Kingston, SanDisk oraz A-Data.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)