JVC: nowe kamery Full HD

JVC: nowe kamery Full HD
Źródło zdjęć: © JVC

31.01.2008 12:00, aktual.: 31.01.2008 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern JVC zaprezentował dwie nowe kamery wideo HD z serii Everio z wbudowanymi twardymi dyskami - modele GZ-HD6 oraz GZ-HD5. Urządzenia pojawią się w sklepach w marcu i kosztować będą, odpowiednio, 1400 i 1200 USD.

Obie kamery oferowane będą w zestawie z oprogramowaniem do edycji wideo dla systemu Windows oraz aplikacją, która - wedle deklaracji producenta - ułatwi zaimportowanie materiału filmowego do edytorów wideo pracujących pod kontrolą Max OS X. Urządzenia mają też współpracować z oferowaną przez JVC stacją dokującą VD4. Everio Share Station, która umożliwia kopiowanie materiału wideo z HDD na płytę DVD bez pośrednictwa komputera PC.

Obraz
© GZ-HD 6 (fot. JVC)

Kamery wyposażone są w obiektywy Fujinon HD oraz system 3CCD. Obraz rejestrowany jest w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli ( tzw. Full HD ); w urządzeniach zastosowano również system optycznej stabilizacji obrazu.

Podstawową różnicą pomiędzy dwoma modelami jest pojemność zastosowanych w nich twardych dysków. W HD6 do dyspozycji użytkownika oddano HDD o pojemności 120 GB ( urządzenie ma też srebrną obudowę ), zaś w HD5 - o pojemności 60 GB ( czarna obudowa ).

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)