YouTube będzie obsługiwał filmy wideo Full HD

YouTube będzie obsługiwał filmy wideo Full HD

YouTube będzie obsługiwał filmy wideo Full HD
Źródło zdjęć: © YouTube.com
13.11.2009 14:58, aktualizacja: 13.11.2009 15:14

Po tym, jak YouTube, jako jeden z ostatnich wielkich internetowych portali wideo wdrożył obsługę wideo 720p (1280×720 punktów obrazu) i rozpoczął wyświetlanie filmów High Definition, teraz – dla odmiany – będzie należeć do pierwszych, które będą obsługiwać filmy w pełnej rozdzielczość 1080p (1920×1080).

Od przyszłego tygodnia użytkownicy oglądający filmy w trybie HD bedą mogli wybierać pomiędzy rozdzielczościami 720. i 1080p. W ten sposób YouTube składa hołd tanim rynkowym kamkorderom i modelom o charakterze rozrywkowym, które w międzyczasie również zaczęły obsługiwać format Full HD.

Obraz
© (fot. YouTube.com)

Jeśli ktoś już załadował swoje materiały na YouTube w rozdzielczości 1080p, będzie musiał to zrobić raz jeszcze. Jak czytamy w oficjalnym blogu YouTube, enkodery już teraz pracują pełną parą, aby zakodować na nowo istniejące już teraz materiały wideo w Full HD.

Jedynie na blip.tv i viddyou (niedawno przejęte przez MotionBox)
istnieje możliwość odtwarzania materiałów wideo w rozdzielczości 1080p w odtwarzaczu flashowym. W MotionBox, ExposureRoom i Veoh można zamieścić swój materiał w oryginalnej rozdzielczości (i ponownie go stamtąd pobrać na dysk).

Oprócz tego YouTube eksperymentuje także z reklamami preroll, a więc klipami reklamowymi, które są wyświetlane przed zasadniczym wideo w usłudze YouTube. Klipy będzie można jednak ominąć za pomocą kliknięcia, podobnie jak na innych portalach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)