Nowe kamery wideo „PICSIO” od JVC

Nowe kamery wideo „PICSIO” od JVC

Nowe kamery wideo „PICSIO” od JVC
24.08.2010 09:45, aktualizacja: 24.08.2010 10:21

JVC wprowadza na rynek dwie nowe, kieszonkowe kamery PICSIO, GC-WP10 i GC-FM2. Obie kamery umożliwiają użytkownikom szybki i bezproblemowy transfer zdjęć i nagrań do internetu. Kamery wyposażono w 3-calowy ekran dotykowy, ułatwiający obsługę i odtwarzanie nagrań Full HD, a model GC-WP10 cechuję się dodatkowo wodoodpornymi właściwościami.

3-calowy ekran dotykowy z animowanymi ikonami graficznymi zoptymalizowano pod kątem odpowiedniej wrażliwości na nacisk, co umożliwia sterowanie kamerami nawet w zimowych rękawicach.

Zastosowana w kamerach PICSIO matryca CMOS rejestruje zdjęcia w formacie JPEG w rozdzielczości do 5 Megapikseli, bez interpolacji. Nagrania video rejestrowane są w rozdzielczości Full HD 1920x1080. z szybkością 25 klatek/sek, a jakość wspomagana jest stabilizatorem obrazu. Oprócz tego Użytkownik ma do dyspozycji 4x cyfrowy zoom i wiele trybów fotografowania. W celu łatwego transferu do różnych aplikacji bez straty czasu i jakości, filmy są rejestrowane w formacie MPEG-4 AVC/H.264 i przechowywane jako pliki MP4. Dzięki funkcji Time-Lapse (nagrywanie poklatkowe) można oglądać trwający godzinami ruch w ciągu zaledwie kilku sekund, umożliwia to rejestrację subtelnych zjawisk przyrodniczych.

Obraz
© (fot. JVC)

Oprogramowanie LoiLoScope EX preinstalowane dla Windows, umożliwia szybką i intuicyjną edycję w celu bezpośredniego przesyłania materiału do YouTube, Facebooke’a, eksport do biblioteki iTunes itp. Oprogramowanie zostaje uruchomione w chwili gdy kamera zostanie podłączona do dowolnego komputera. Proces transferu materiału, włącznie z edycją, wymaga zaledwie kilku prostych kroków. Dostępna jest pełna gama efektów specjalnych dla kreatywnej edycji, wspierana przez uproszczony dostęp oparty na ikonach i intuicyjną obsługę typu “drag-and-drop”. (przeciągnij i upuść). Kompatybilność z systemem Windows 7 Multi-Touch, gwarantuje prawidłowe działanie ze wszystkimi komputerami PC posiadającymi ekran dotykowy. Dostępny jest również plik wyjściowy do tworzenia płyt DVD.

Obydwa modele PICSIO współpracują z iMovie na komputerach Mac. Kamery oferują również możliwość nagrywania filmów w iFrame, przyjaznym formacie video, który znacznie uproszcza proces edycji i udostępniania treści video. Format iFrame jest zgodny z aplikacjami Mac i PC.

Kamery PICSIO zostały wyposażone w port kart SD/SDHC/SDXC. Slot jest zoptymalizowany także dla kart Eye-Fi, więc pliki mogą być szybko transferowane za pośrednictwem bezprzewodowej sieci LAN.

Obraz
© (fot. JVC)

Specjalne udogodnienia zastosowane w GC-FM2 to m.in. wysuwane złącze USB. Oba modele kamer są ładowane po podłączeniu przez USB a dalsze filmowanie jest możliwe po przetransferowaniu plików. Kabel USB znajduje się w zestawie, natomiast zasilacz jest dostępny opcjonalnie.

Model PICSIO GC-WP1. jest wodoszczelny do głębokości 3m (certyfikat IPX8), dzięki temu możliwe jest bezproblemowe filmowanie pod wodą, na stokach lub w deszczu. GC-WP10 wyposażona jest dodatkowo w rejestrator audio zapisujący pliki w formacie MP3,

Dostępność i ceny:
GC-FM2 - wrzesień 2010, orientacyjna cena: 699 zł
GC-WP10 - październik 2010, orientacyjna cena: 899 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)