Jest już pierwsze wydanie Release Candidate Firefoksa 3.5

Jest już pierwsze wydanie Release Candidate Firefoksa 3.5

17.06.2009 13:43, aktual.: 17.06.2009 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Programiści Mozilli umieścili w sekcji pobierania pierwsze wydanie Release Candidate (RC1) wersji 3.5 przeglądarki internetowej Firefox. Ta przedwstępna edycja miała się pierwotnie ukazać po czwartej wersji beta, ale w ubiegłym tygodniu twórcy przeglądarki przedstawili jeszcze wersję Preview. Program działa na systemach Windows, Linux i Mac OS X także w polskiej wersji językowej – czytamy w dokumentacji Release Notes.

Katalog z plikami do pobrania jako najbardziej aktualną wersję przedpremierową zawiera jedynie czwartą wersję beta w różnych wersjach językowych. Każdy, kto zainstalował sobie wersję beta, może teraz przez funkcję aktualizacji pobrać najnowszą wersję RC.

RC1 działa stabilnie, ale jest stworzony głównie z myślą o zastosowaniach testowych –. informują twórcy programu. Użytkownicy wcześniejszych wersji Firefoksa powinni mieć świadomość, że po przejściu na wydaną właśnie wersję niektóre dodatki do przeglądarki mogą nie działać tak, jak należy. Firefox 3.5 RC1 bazuje na silniku renderującym Gecko 1.9.1, obsługuje HTML 5. Przeglądarka ma poprawiony silnik renderowania JavaScriptu TraceMonkey oraz obsługuje funkcje Location Aware Browsing. Firefox 3.5 miał pierwotnie nosić numer 3.1, ale w marcu programiści zdecydowali się na przeskoczenie kilku wersji.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)