Bezproblemowy debiut Firefoksa 3.5

Bezproblemowy debiut Firefoksa 3.5

Bezproblemowy debiut Firefoksa 3.5
Źródło zdjęć: © firefox.com
01.07.2009 16:37

Upubliczniona wczoraj przeglądarka Firefox bez większych problemów wkroczyła na internetową scenę. Od wtorkowego popołudnia oprogramowanie zostało pobrane na całym świecie ponad cztery miliony razy. W Polsce – która w rankingu największej liczby ściągniętych kopii znajduje się na dziesiątym miejscu – Firefoksa pobrano ponad 100 000 razy. W statystykach nie rozróżnia się aktualizacji wcześniejszych wersji i ściągania nowych kopii programu

Przed około rokiem, przy okazji startu Firefoksa 3 twórcy browsera ustanowili rekord Guinnesa w dziedzinie liczby pobrań. W ciągu 2. godzin program trafił do ośmiu milionów użytkowników. Taki szturm na serwery wywołał z początku problemy z obsługą użytkowników. Tym razem programiści nie wzywali do bicia kolejnego rekordu.

W minionych latach Mozilla stale podbierała udziały rynkowe Internet Explorerowi. Firma z Redmond opublikowała najnowszą, ósmą wersję swojej przeglądarki w marcu, reklamując ją jako najszybszą w owym czasie aplikację do surfowania w Sieci. Jak wynika z najnowszych wyliczeń firmy Net Applications Microsoft pomimo strat wciąż prowadzi na rynku w USA, kontrolując 66 procent udziałów w rynku. Zaraz za nim jest Firefox z 23 procentami udziałów.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)