iPhone jako modem - tak, ale...

iPhone jako modem - tak, ale...

iPhone jako modem - tak, ale...
Źródło zdjęć: © IDG.pl
22.06.2009 13:37, aktualizacja: 22.06.2009 14:32

17. czerwca Apple udostępnił nową wersję oprogramowania dla swoich telefonów, oznaczoną 3.0. Nowy firmware przyniósł szereg korzystnych zmian, wśród których znalazła się funkcja modemu. Jak się okazuje funkcja ta wymaga w przypadku Ery uruchomienia specjalnej usługi.

Usługa iPhone Modem jest całkowicie bezpłatna, a jedyną jej funkcją jest nadanie dostępu do używania iPhone'a jako modemu internetowego. W celu aktywowania usługi oraz szczegółowych informacji klient powinien sie skontaktować z Biurem Obsługi Klienta.

Jeden ze stałych czytelników TELEPOLIS.PL przekazał nam informację, że o ile w/w usługę można uruchomić w abonamencie dedykowanym dla iPhone'a 3G, to już nie można jej doczepić do oferty blueconnect. Również w przypadku włożenia do legalnie odblokowanego iPhone'a z Ery karty SIM z Plusa lub Play, pojawia się monit z prośbą o kontakt z operatorem.

Problemu nie mają użytkownicy iPhone'ów zakupionych w Orange. Tu wszystko działa od chwili aktualizacji oprogramowania. Co ciekawe telefon uzyskuje transfery przekraczające w testach 1,8 Mb/s, co może wskazywać na to, że Apple zaktualizował nie tylko interfejs telefonu, ale i firmware modułu HSDPA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)