iPhone jako modem dla Samsunga N140

iPhone jako modem dla Samsunga N140

iPhone jako modem dla Samsunga N140
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl
29.09.2009 12:13, aktualizacja: 29.09.2009 12:30

Pod względem przeglądania Internetu, iPhone zapewnia jedne z najlepszych doświadczeń spośród wielu smartfonów. Jednak niewielki wyświetlacz i klawiatura ekranowa nie mogą się równać z wygodą, ergonomią i szybkością obsługi przeciętnego laptopa więc nie byli byśmy sobą gdybyśmy nie nakłonili go do współpracy w charakterze modemu z przekazanym nam do testów netbookiem Samsungiem N140. iPhone ze swoimi sieciami GPRS, 3G i Wi-Fi może posłużyć za bezprzewodowy modem, umożliwiając Ci dostęp do Internetu na Twoim przenośnym komputerze gdziekolwiek się znajdziesz.

Aby móc zamienić iPhone’a w modem, będziemy go musieli odblokować i zainstalować Cydie. Z jej poziomu wyszukujemy aplikację, która pomoże nam z iPhone’a zrobić modem iPhoneModem. Do wyboru mamy dwie aplikacje przy czym obie nazywają sie iPhoneModem, ale za jedna jest darmowa, a za drugą trzeba zapłacić 9,9. USD. Darmowa jest bardziej skomplikowana dla zwykłego zjadacza chleba dlatego zajmiemy się tą płatną w końcu 30 PLN to nie wielka cena w porównaniu do modemu USB, za który będziemy musieli zapłacić 150 – 300 PLN na aukcji internetowej. Oczywiście do poprawnego działania w potrzebna jest karta sim jednak nie każdy ma dodany pakiet internetowy w swoim abonamencie więc warto skorzystać ze starterów pre-paid na internet oferowanych przez polskich operatorów komórkowych. Po instalacji iPhoneModem z Cydii przechodzimy na stronę strony iphonemodem.com i pobieramy aplikację pomocniczą (Helper App dla Mac lub Helper App dla Windows) w naszym przypadku była to wersja dla Windows z racji zainstalowanego Windowsa XP
na testowanym przez nas netbooku Smasung N140.

Obraz
© (fot. iPhoneBlog.pl)

Aby się połączyć się do internetu, należy uruchomić na komputerze aplikację Helper App, która ustanowi bezprzewodową sieć ad hoc między komputerem i iPhone. Na telefonie należy wybrać niezabezpieczoną sieć iPhoneModem upewniając się uprzedni, że sieć Wi-Fi jest włączona. Następnie uruchamiamy aplikacje iPhoneModem dla iPhone’a, a reszta skonfiguruje się automatycznie. Po chwili Helper App i aplikacja iPhoneModem powinny potwierdzić udane połączenie. Od tej chwili można komfortowo przeglądać sieć z komputera przenośnego.

Samsung N14. spisał się w tym przypadku całkiem dobrze mimo tego, że program antywirusowy trochę świrował na początku. Tak czy owak miło się ircuje korzystając z internetu w pociągu zwłaszcza, że można trzymać telefon w kieszeni czy kaburze bez zbędnego wyjmowania całego inwentarza wraz ze wszystkimi kablami i tym podobnymi narażając swój cenny sprzęt na przy lepkie łapy niektórych współpasażerów, o których ostrzega jakże barwnie Policja i PKP na nalepkach informacyjnych w korytarzach pociągów.

Więcej o samym netbooku Samsung N14. możecie przeczytać na naszym “matczniku” iBlog.pl w artykule ”Netbook Samsung N140 – bohater ostatniej akcji“

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)