iPada kupiło już 450 tys. osób

iPada kupiło już 450 tys. osób
Źródło zdjęć: © Apple

09.04.2010 12:30, aktual.: 09.04.2010 13:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaledwie po pięciu dniach obecności na sklepowych półkach Apple ma powód do zadowolenia. Nabywców znalazło aż 450 tys. sztuk iPadów

*Zaledwie po pięciu dniach obecności na sklepowych półkach Apple ma powód do zadowolenia. Nabywców znalazło aż 450 tys. sztuk iPadów. *

iPad zadebiutował na rynku w sobotę, 3 kwietnia. Tego dnia właścicielami tabletu zostało ponad 30. tys. klientów. Przez kolejne cztery dni sprzedaży liczba ta wzrosła do 450 tys. egzemplarzy.

Osoby, które nabyły urządzenie decydują się też na kupno programów i elektronicznych książek. Stąd też skokowy wzrost obrotów sklepów online należących do Apple'a. W sobotę klienci zakupili w nich ponad milion aplikacji przeznaczonych dla iPada oraz ćwierć miliona elektronicznych książek.

Obraz
© Pakiet z Apple iPad (fot. IDG)

W sumie w ostatnich pięciu dniach pobrano 3,5 mln aplikacji przeznaczonych dla iPada oraz 60. tys. elektronicznych książek.

Trzy lata temu w dwóch pierwszych dniach sprzedaży iPhone'a jego właścicielami zostało 27. tys. osób.

Apple mógł już sprzedać pół miliona iPadów
Serwis Chitika Labs na bieżąco szacuje ile egzemplarzy iPadów zostało sprzedanych. Dzisiaj w południe czasu polskiego było to ok. 550 tys. sztuk. Opis trochę zawiłej metodologii liczenia poziomu sprzedaży jest dostępny na stronie Chitika Labs.

Źródło: CNNMoney.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)