7 razy dłużej niż na bateriach alkalicznych

7 razy dłużej niż na bateriach alkalicznych
Źródło zdjęć: © Philips

17.06.2008 15:29, aktual.: 17.06.2008 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeszcze niedawno producenci reklamowali swoje baterie alkaliczne, jako
kilkukrotnie bardziej wydajne od tradycyjnych baterii.

Philips, jako jeden z dwóch producentów na świecie, wprowadził do swojej oferty nowe, niezwykle wydajne baterie litowe Lithium Ultra. Ich niezwykłą wytrzymałość docenią z pewnością osoby zajmujące się fotografią oraz wszyscy, którzy chcą mieć pewność, że ich sprzęt nie rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie.

Jeszcze niedawno producenci reklamowali swoje baterie alkaliczne, jako kilkukrotnie bardziej wydajne od tradycyjnych baterii. Dziś Philips wprowadza nowe baterie litowe Lithium Ultra, dzięki którym nasz aparat może wykonać nawet siedmiokrotnie więcej zdjęć niż w przypadku, gdy jest on zasilany tradycyjnymi bateriami alkalicznymi.

Dużą zaletą nowych baterii Lithium Ultra jest także ich niezwykła odporność na samoistne rozładowywanie pod wpływem czasu – ich trwałość producent określa aż na 15 lat! Tak więc jeśli za jakiś czas odnajdziemy w naszej szufladzie baterie Philips sprzed kilku lat, możemy nadal bez przeszkód ich używać. Baterie Litowe Philips są także odporne na upał i mróz. Można ich używać w temperaturze od -35 do +60 st. C. Ta cecha sprawi, że sprzęt nie odmówi nam posłuszeństwa niezależnie od tego, czy będzie to plener w gorącej Afryce, czy w chłodnej Skandynawii.

W trosce o środowisko Philips Lithium Ultra, najbardziej wydajne baterie na świecie, są także przyjazne środowisku. W procesie ich produkcji nie używa się szkodliwych metali ciężkich takich, jak kadm, rtęć i ołów.

Obraz
© Baterie Lithium Ultra (fot. Philips)

Opakowanie
Aby nowe baterie można było łatwo rozpoznać na sklepowych półkach, ich opakowanie zostało wyróżnione charakterystycznym, fioletowym kolorem zarezerwowanym dla najlepszych produktów z oferty Philips. W lewym górnym rogu znajduje się opis typu baterii – np. A lub AA. W prawym górnym rogu miniatura aparatu fotograficznego przypomina nam, w jakich urządzeniach te baterie sprawdzą się najlepiej. Naklejka z prawej strony u dołu zawiera informację o ich siedmiokrotnie wyższej wydajności w porównaniu z tradycyjnymi bateriami alkalicznymi, od których są jedynie dwa razy droższe.

Nowe baterie litowe będą dostępne w Polsce od czerwca w sugerowanych cenach detalicznych:
FR03LB2A/10 – blister dwóch baterii AAA – 15,59,- zł
FR03LB4A/10 – blister czterech baterii AAA - 29,99,- zł
FR6LB2A/10 – blister dwóch baterii AA – 15,99,- zł
FR6LB4A/10 – blister czterech baterii AA - 29,99,-zł
CRV3LB1A/10 – blister z jedną baterią CR-V3 – 22,99,-zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)