Internet satelitarny StarDSL - dostępny wszędzie, ale z limitami

Internet satelitarny StarDSL - dostępny wszędzie, ale z limitami

Internet satelitarny StarDSL - dostępny wszędzie, ale z limitami
07.07.2011 11:17

Internet satelitarny StarDSL to alternatywa dla tradycyjnego, naziemnego internetu, zapewniająca dostęp do sieci na terenach pozamiejskich, ale nie tylko. Także mieszkańcy miast mogą korzystać z internetu Satelitarnego StarDSL. Niestety w przeciwieństwie do większości ofert internetu naziemnego dostajemy limity transferu

Instalacja zestawu w nowym miejscu polega na zamocowaniu anteny i odpowiednim jej ustawieniu. Wymogiem jest oczywiście podłączenie do prądu oraz wolna przestrzeń w kierunku nieba (warunki atmosferyczne, co potwierdzają testy UKE, nie stanowią problemu).

Recepta na "białe plamy"?

Na terenie Polski dostęp do internetu szerokopasmowego o prędkości powyżej 600. kbitów/s i wyższej nie jest powszechny. Nadal istnieją też tzw. „białe plamy“, czyli miejsca całkowicie pozbawione dostępu do internetu. Rozwiązaniem może być upowszechnienie alternatywnych technologii łączenia z internetem.

Technologię Internetu satelitarnego popularyzuje w Polsce m.in. firma StarDSL. Spółka oferuje dwukierunkowy Internet przez satelitę z prędkością pobierania do 1024. kbitów/s i wysyłania do 4096 kbitów/s.

Ile to kosztuje?

Taryfa Premium StarDSL przy umowie na 2. miesiące dla nowych klientów kosztuje przez pierwsze trzy miesiące 79 PLN oraz 99 PLN przez dalszy czas trwania umowy. Należy liczyć się też z jednorazową opłatą za wypożyczenie zestawu satelitarnego w wysokości 799 PLN. Za powyższe pieniądze dostaniemy możliwość korzystania z łącza o prędkości pobierania 6144 kbitów/s i prędkości wysyłania 1024 kbitów/s. Prędkości te obowiązują do wyczerpania 4 GB transferu danych. Po przekroczeniu tego poziomu prędkość zostaje ograniczona do prędkości modemowej, czyli staniemy się internetowym ślimakiem. Jeśli jednak użytkownik chce nadal korzystać z pełnej prędkości wystarczy wykupić dodatkowy 1 GB w cenie 59 PLN.

Aby zapobiegać spowolnieniom, StarDSL proponuje skorzystać z Kalkulatora Transferu Danych. Pomaga on użytkownikom oraz potencjalnym klientom sporządzić prognozę odnośnie spodziewanego wykorzystania transferu danych i dopasować do własnych potrzeb jedną z taryf.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)