Eutelsat: Internet satelitarny przy użyciu tradycyjnych łączy telefonicznych

Eutelsat: Internet satelitarny przy użyciu tradycyjnych łączy telefonicznych

Eutelsat: Internet satelitarny przy użyciu tradycyjnych łączy telefonicznych
Źródło zdjęć: © ˆ Keo - Fotolia.com
30.09.2013 14:00, aktualizacja: 30.09.2013 14:35

Satelita Eutelsat KA-SAT został użyty w pilotażowym programie zapewnienia szybkiego i taniego internetu, przy użyciu tradycyjnych łączy telefonicznych. Próby są przeprowadzane w Niemczech.

Rozwiązanie może być pomocne dla mieszkańców, którzy mają dostęp tylko do powolnego internetu lub nie mają go wcale. Zwłaszcza tam, gdzie instalowanie światłowodów jest nieopłacalne.

Opracowane i zrealizowane przez Eusanet GmbH rozwiązanie pozwala podłączyć łącze satelitarne do infrastruktury stacjonarnej, do koncentratora DSLAM i z wykorzystaniem technologii xDSL za pośrednictwem miedzianych linii telefonicznych dostarczyć do mieszkań internet wraz z usługą telewizyjną. Z wykorzystaniem modemu ADSL można osiągnąć szybkość maks. 16 Mb/s lub 30 Mb/s z wykorzystując modem VDSL2.

Pilotażowy projekt obejmuje siedem gmin w mieście Niederstetten w południowo-zachodnich Niemczech (Badenia-Wirtembergia). Projekt jest subsydiowany w wysokości prawie 50 proc. całkowitych kosztów inwestycji przez władze kraju związkowego Badenia-Wirtembergia.

_ - Nowe rozwiązanie to szybki, ekonomiczny i prosty sposób na zapewnienie dostępu do internetu w społecznościach dotkniętych wykluczeniem cyfrowym _ - powiedział Udo Neukirchen, dyrektor KA-SAT ds. sprzedaży i marketingu w Niemczech. _ - Ponadto jest to rozwiązanie "pod klucz", które kwalifikuje się do subsydiowania z funduszy infrastrukturalnych. _

Wystrzelony w 201. r. satelita o dużej przepustowości, Eutelsat KA-SAT, obsługuje aktualnie ponad 100 tys. połączeń z terminalami odbiorców indywidualnych i firm.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)