IFA 2011: Creative Sound Blaster Recon3D dla Xbox 360, PS3, komputerów PC oraz Mac

IFA 2011: Creative Sound Blaster Recon3D dla Xbox 360, PS3, komputerów PC oraz Mac
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.09.2011 10:33, aktual.: 22.09.2011 11:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach IFA w Berlinie Creative zaprezentował urządzenie audio USB Sound Blaster Recon3D przeznaczone dla konsoli Xbox 360, PS3, a także komputerów PC i Mac.

W nowej karcie dźwiękowej, Creative zastosował pakiet systemów poprawy dźwięku THX TruStudio Pro, technologię Dolby Digital dostępną poprzez wejście optyczne oraz technologię Scout Mode umożliwiającą graczom precyzyjne wskazanie celu w grach FPS oraz pozwalającą na usłyszenie przeciwników, zanim sami zostaną wykryci.

Dolby Digital zapewnia przestrzenne dekodowanie w technologii 5.1. która w połączeniu z THX TruStudio Pro Surround dba o precyzję dźwięku odtwarzanego przez zestaw słuchawkowy. Co więcej, podczas komunikacji głosowej Sound Blaster Recon3D poprawia jakość głosu dzięki przetwarzaniu CrystalVoice.
Sound Blaster Recon3. wyposażony jest w elementy sterujące, które pozwalają na wygodną regulację głośności, wzmocnienia mikrofonu oraz wzbogacania dźwięku THX TruStudio Pro.

Wysoka jakość dźwięku i głosu z Sound Blaster Recon3. jest możliwa dzięki zintegrowanemu procesorowi Sound Core3D. Jest to pierwszy procesor firmy Creative, który łączy czterordzeniowy procesor sygnałowy z konwerterami cyfrowo-analogowymi HD oraz konwerterami analogowo-cyfrowymi w jednym mikroprocesorze.
Aby zoptymalizować jakość dźwięku w każdym zestawie słuchawkowym, Sound Blaster Recon3. wyposażony został w dodatkowy przedwzmacniacz słuchawek/mikrofonu. Opcje połączeniowe obejmują: port mikro-USB, wyjście liniowe na mikrofon stereo oraz słuchawki, wejście AUX lub optyczne z dekodowaniem Dolby Digital dla dźwięku przestrzennego w słuchawkach.
Sound Blaster Recon3. współpracuje z konsolą Xbox 360 bądź PlayStation 3 oraz komputerem PC lub Mac bez konieczności instalowania sterowników.
Do Sound Blaster Recon3. można dołączyć kartę bezprzewodową TacticLink i dzięki temu sparować ją z zestawem słuchawkowym Sound Blaster Tactic3D Omega. Takie rozwiązanie pozwoli na korzystanie z bezprzewodowego systemu audio na wszystkich platformach. Creative wprowadzi w tym roku do sprzedaży Sound Blaster Recon3D i zestaw słuchawkowy Sound Blaster Tactic3D Omega jako jeden pakiet obejmujący kartę bezprzewodową TacticLink.
Karta Sound Blaster Recon3D na interfejsie USB będzie dostępna w Polsce od października 2011 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także