Sound Blaster X‑Fi na USB 2.0

Sound Blaster X-Fi na USB 2.0
Źródło zdjęć: © Creative

14.05.2008 12:24, aktual.: 14.05.2008 12:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Creative zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży
Creative USB Sound Blaster® X-Fi® Surround 5.1 -  pierwszej
karty dźwiękowej ze złączem USB 2.0, która umożliwia łatwe uzupełnienie komputera PC i notebooka o dźwięk najwyższej jakości w standardzie Xtreme Fidelity™ (X-Fi)

Wewnątrz minimalistycznej, czarnej obudowy Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 mieszczą się najnowocześniejsze technologie X-FI oraz wysokiej jakości komponenty elektroniczne gwarantujące dźwięk o znakomitych parametrach i brzmienie, którego nie powstydziłby się dobry odtwarzacz CD/DVD. Szeroki zestaw złącz pozwała na podłączenie przewodami analogowymi do aktywnych głośników komputerowych, ale też pojedynczym światłowodem do dowolnego zestawu kina domowego posiadającego wejście cyfrowe. Układ zdalnego sterowania w połączeniu z oprogramowaniem multimedialnym uprzyjemnia i ułatwia sterowanie podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera PC lub notebooka przez port USB, aby wprowadzić muzykę z plików MP3 na wyższy poziom jakości. Technologie X-Fi pozwolą także poznać w pełni przestrzenny dźwięk kinowy podczas oglądania filmów DVD lub pobranych z sieci, a efekty Creative EAX® Advanced HD dodadzą realizmu dźwiękom w grach.

Na technologie X-Fi składają się dwie najważniejsze funkcje:
- X-Fi 24-bit Crystalizer. X-Fi 24-bit Crystalizer poprawia brzmienie muzyki i filmów pobranych z sieci, przywracając szczegółowość i dynamikę utraconą w procesie kompresji. Inteligentnie wzmacnia wysokie i niskie tony, dzięki czemu brzmienie ma lepsza dynamikę a poszczególne dźwięki są lepiej wyeksponowane.

- X-Fi CMSS-3D. X-Fi CMSS-3D przekształca stereofoniczny dźwięk z plików MP3 i cyfrowych filmów w dźwięk przestrzenny, nawet w zwykłych słuchawkach. Pozycjonuje głosy przed słuchaczem, a pozostałe instrumenty i dźwięki dookoła, tak jak na koncercie.

Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1:
- Złącze USB 2.0, wysokiej jakości dźwięk 5.1.
- Technologie X-Fi poprawiające brzmienie.
- Zasilanie z portu USB.
- Pozłacane wyjścia RCA na tylnym panelu i wyjścia kanałów dookolnych mini-jack, zapewniające maksymalną wierność oryginalnemu brzmieniu.
- Wyjście optyczne do podłączenia do zestawu kina domowego.
- Odtwarzanie i nagrywanie z 24-bitową rozdzielczością (ADC, DAC) oraz niezależne wejście liniowe.
- Bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania i oprogramowanie Full Screen Entertainment Centre przekształci każdy komputer PC w domowe centrum rozrywki.
- Łatwo dostępne wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonowe.
- Wygodny regulator głośności i z funkcją szybkiego wyciszenia.
- Monitoring sygnału z wejścia liniowego.
- Obsługa EAX Advanced HD 4.0 i OpenAL.
- Oprogramowanie Creative ALchemy przywracające dźwięk przestrzenny w grach DS3D w systemie Windows Vista.

Karta Creative USB Sound Blaster® X-Fi® Surround 5.1 dostępna będzie na rynku polskim z końcem maja w cenie 249 PLN brutto. Objęta jest dwuletnią gwarancją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)