Hicon - bransoletka, która powiadomi cię tylko o ciekawych rzeczach

Hicon - bransoletka, która powiadomi cię tylko o ciekawych rzeczach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

09.07.2014 15:57, aktual.: 10.07.2014 11:43

Podczas dnia tracimy mnóstwo czasu na przeglądanie portali społecznościowych czy odświeżaniu maila, w oczekiwaniu na ważną wiadomość. Pomocnym rozwiązaniem mogą być bransoletki, powiadamiające nas o aktualnościach.

Podczas dnia tracimy mnóstwo czasu na przeglądanie portali społecznościowych czy odświeżaniu maila, w oczekiwaniu na ważną wiadomość. Pomocnym rozwiązaniem mogą być bransoletki, powiadamiające nas o aktualnościach. Hicon to propozycja dla użytkowników, którzy nie szukają dyskretnych rozwiązań, lecz wprost przeciwnie - chcą zwracać na siebie uwagę.

Zarówno inteligentne zegarki, jak i niektóre bransoletki fitness, posiadają wyświetlacze na których możemy odczytać treść powiadomienia. Hicon proponuje coś innego. Bransoletka składa się z opaski i plastikowych elementów, symbolizujących dany kanał wiadomości: Facebooka, SMS-y, maile, YouTube'a, Skype itp. W przypadku otrzymania nowego powiadomienia dany element podświetli się i zawibruje. Nie będziemy znali treści informacji, ale jedynie źródło, z którego nadeszła.

Dodatkowo twórcy stworzyli aplikację mobilną. Jeśli w pobliżu nas znajdzie się użytkownik o podobnych zainteresowaniach, również właściciel bransoletki Hicon, otrzymamy stosowne powiadomienie i jego lokalizację. Chcąc przekazać swoje namiary nowo poznanej osobie wystarczy potrząsnąć bransoletką np. poprzez uściśnięcie dłoni.

Hicon nie pozwoli nam też zapomnieć o smartfonie i rozbłyśnie, gdy tylko znajdziemy się 3. metrów od niego. Bransoletka jest wodoodporna i kurzoodporna, a jej bateria pozwala na 14 dni pracy na jednym ładowaniu. Hicon zadziała ze smartfonami z systemem iOS i Android. Aktualnie urządzenie zbiera fundusze na Indiegogo, gdzie można je kupić za 49 dol. Sugerowana cena producenta to 89 dol.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Adblock Plus pozwany!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)