Kurtka, która rozgrzeje cię wykorzystując energię słoneczną

Kurtka, która rozgrzeje cię wykorzystując energię słoneczną

Kurtka, która rozgrzeje cię wykorzystując energię słoneczną
29.01.2016 06:24, aktualizacja: 29.01.2016 10:09

Widzieliśmy już ubrania, które wykorzystując energię słoneczną mogą zastąpić nam powerbanki. ThermalFabric wpadło na pomysł, jak skupić się na bardziej przyziemnej sprawie - utrzymaniu właściwej temperatury.

Kurtka jest w stanie zwiększyć "wewnętrzną" temperaturę odzieży o około 1. stopni Celsjusza w ciągu zaledwie 2 minut. Proces ten zostaje zatrzymany, gdy osiągnięta zostaje optymalna temperatura. "Inteligentny" materiał, który ukryty jest wewnątrz kurtki, pobiera dokładnie tyle energii z promieniowania UV, ile potrzebuje do ogrzania ciała swojego nosiciela. Ubranie przepuszcza powietrze chroniąc organizm przed przegrzaniem, a jednocześnie chroni właściciela przed zimnem w chłodne dni.

Obraz

ThermalFabric wykorzystuje opatentowaną przez siebie technologię, w skład której wchodzą trzy powłoki materiału - w tym jedna z włókien ze stali nierdzewnej. Całość jest cienka niczym dwie kartki papieru, dzięki czemu kurtka jest lekka i nie ogranicza ruchów nosiciela. Do tego dodajmy wodoodporność i możliwość zwykłego prania kurtki w pralce, a także kilka wariantów kolorystycznych i stylistycznych. Najtańszy model kurtki (13. dolarów) jest w stanie podtrzymywać właściwą temperaturę wewnętrzną przy zewnętrznej temperaturze wynoszącej 10-0 stopni Celsjusza, natomiast najdroższy(189 dolarów) sprawdzi się w ekstremalnych temperaturach (-10 do -20 stopni Celsjusza).

Kampania na Indiegogo cieszy się dużym powodzeniem więc pierwsze kurtki powinny trafić do klientów w okolicach sierpnia tego roku - akurat przed nowym sezonem jesienno-zimowym.

Obraz

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 7 z podwójnym aparatem

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)