Hawe świadczy usługi dla operatorów

Hawe świadczy usługi dla operatorów

30.08.2007 20:03, aktualizacja: 30.08.2007 20:15

Hawe, niezależny operator telekomunikacyjny, kończy budowę pierwszego etapu własnej sieci światłowodowej i rozpoczyna oferowanie usług "triple play" dla lokalnych operatorów sieci Internet i TV.

Hawe, niezależny operator telekomunikacyjny, kończy budowę pierwszego etapu własnej sieci światłowodowej o długości 1,3 tys. km i rozpoczyna oferowanie usług "triple play" dla lokalnych operatorów sieci Internet i TV.

Ma to być wstęp do realizacji strategii pierwszego w kraju, niezależnego "operatora dla operatorów", który koncentruje się na usługach kierowanych jedynie do lokalnych i ogólnopolskich firm telekomunikacyjnych. Docelowo spółka planuje wybudowanie szkieletu sieci światłowodowej o długości ponad 4 tys. km, okalającej mapę Polski.

Obecnie spółka planuje uruchomienie linii światłowodowej na całej "ścianie wschodniej" Polski, a w szczególności w relacji Gdańsk - Olsztyn - Suwałki - Białystok,- Biała Podlaska - Lublin - Zamość - Tarnów - Kraków. Relacje te będą obejmowały obszar, który do tej pory znacznie ustępuje kroku w zakresie rozwoju i dostępności usług telekomunikacyjnych w odniesieniu do pozostałych regionów Polski. Obecnie trwa projektowanie relacji Poznań - Leszno - Wrocław, co będzie dopełnieniem i zamknięciem całej pętli ogólnopolskiej. Z końcem bieżącego roku spółka osiągnie niemal 100% gotowość techniczną do realizacji założeń strategii dotyczącej usług operatorskich na istniejącym odcinku sieci oraz możliwość szybkiego i sprawnego rozciągnięcia tychże usług na nowopowstające odcinki.

Spółka oferuje także kompleksowe wykonawstwo w zakresie budowy sieci telekomunikacyjnych oraz realizację usług operatorskich w oparciu o własną, ogólnopolską sieć światłowodową. W obrębie sieci spółka oferuje dzierżawę włókien światłowodowych w relacjach miejskich i międzymiastowych.

Telewizja cyfrowa to jeszcze jeden element oferty Hawe, tym ciekawszy, że jest to usługa zakupu hurtowego usługi telewizji cyfrowej dla operatorów. Spółka wybrała już dostawcę systemu dla telewizji cyfrowej dla 1 Etapu - obecnie trwa implementacja rozwiązania. Usługa będzie gotowa z końcem 2007, a już teraz wybudowana została cyfrowa stacja czołowa wraz z polem antenowym.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)