Google udostępnia transfer plików w czacie

Google udostępnia transfer plików w czacie
Źródło zdjęć: © Google

30.03.2010 15:30, aktual.: 30.03.2010 15:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozmawiasz ze znajomymi za pomocą czatu Google'a? Teraz możecie przesyłać między sobą pliki i to bez względu na ich objętość. Nowa funkcja jest dostępna jedynie w Google Talk uruchomionym z poziomu serwisów iGoogle i Orkut.

Funkcja przesyłania plików za pomocą komunikatora internetowego to praktycznie standard w programach tego typu. Na jej wprowadzenie zdecydowało się teraz Google. Plikami mogą się jednak dzielić jedynie osoby korzystające z Google Talka uruchomionego z poziomu iGoogle oraz Orkuta, serwisu społecznościwego Google'a.

Obraz
© (fot. Google)

Aby wysłać plik, trzeba otworzyć okno rozmowy z wybranym użytkownikiem, kliknąć menu "Czynności" i wybrać polecenie "Wyślij plik". Gdy odbiorca zaakceptuje plik, rozpoczyna się jego przesyłanie. Za pomocą nowej usługi można przesłać dokumenty, zdjęcia, muzykę lub filmy, przy czym nie ma znaczenia wielkość transferowanego pliku. Jedynym ograniczeniem jest typ pliku - nie można przesłać plików wykonywalnych.

Obecnie nie jest możliwa wymiana plikami z osobami korzystającymi z komunikatora Google'a uruchomionego z poziomu Gmaila. Według informacji zamieszczonych we wpisie na blogu Google'a, nowa funkcja zostanie wprowadzona także tutaj. Wraz z nią pojawi się nowy pasek narzędzi okna czatu w Gmailu. Będzie taki sam, jak w iGoogle i Orkucie. Zawiera charakterystyczne ikony, reprezentujące trzy rodzaju czatu - wideo, głosowy i grupowy.

Wprowadzone zostanie też menu "Czynności" zawierające funkcję przesyłania plików. Niestety, nie podano terminu wprowadzenia tych zmian.

Więcej informacji zamieszczono na blogu Google.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)