FileZilla 3.3.2 - szybki transfer plików

FileZilla 3.3.2 - szybki transfer plików

FileZilla 3.3.2 - szybki transfer plików
Źródło zdjęć: © IDG.pl
26.02.2010 10:00

Wygodne przesyłanie plików pomiędzy serwerem FTP a dyskiem w komputerze lokalnym wymaga instalacji odpowiedniego programu. jedną z bardziej cenionych aplikacji tego typu jest FileZilla.

FileZilla to niewielkich rozmiarów klient FTP. Aplikacja ceniona jest przez użytkowników za prostą obsługę i bardzo duże możliwości. To idealne narzędzie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Jeżeli korzystasz z tego typu programów sporadycznie, wystarczy, że podasz parametry serwera oraz konta użytkownika, a FileZilla wyświetli zawartość katalogu plików. Aby skopiować dane wystarczy przeciągnąć je pomiędzy oknami reprezentującymi serwer i dysk lokalny.

Obraz
© (fot. IDG.pl)

Wymagający użytkownicy dostają do dyspozycji możliwość konfigurowania zachowania programu i jego wyglądu. Menadżer stron zapamiętuje ustawienia wielu różnych połączeń, co eliminuje konieczność wpisywania ich do programu przed każdym połączeniem.

FileZilla obsługuje połączenia zabezpieczone zaporą oraz obsługiwane przez serwery proxy. Nie musisz martwić się też o bezpieczeństwo przesyłanych informacji. Aplikacja korzysta z protokołu SSL i Kerberos, potrafi przesyłać pliki za pomocą SFTP. Poza tym w programie znalazły się funkcje podtrzymujące połączenie z serwerem czy wykrywające przerwy w przesyłaniu danych.

FileZilla jest programem darmowym. Interfejs aplikacji dostępny jest w wielu językach, również polskim.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)