Google patentuje całą masę sposobów na odblokowanie telefonu

Google patentuje całą masę sposobów na odblokowanie telefonu
Źródło zdjęć: © Robert Scoble / CC

17.02.2012 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas, gdy Apple ma zamiar upewnić się, że nikt już nie będzie używał “slide-to-unlock” iPhone'a, Google pokazuje, że ma to w głębokim poważaniu. Właśnie zgłosił wniosek patentowy na całą garść sposobów na odblokowywanie telefonu – łącznie z komendami głosowymi.

Jak donosi Patently Apple, wniosek Google opisuje szereg nowych metod odblokowywania urządzeń mobilnych, które mogą być od razu łączone z konkretnymi zadaniami, np. telefonem pod wskazany numer albo uruchomieniem aplikacji. W rzeczywistości niektóre urządzenia Androida już mają takie funkcje –. mój HTC Sensation pozwala mi otworzyć jedną z czterech aplikacji, gdy odblokowuję telefon – ale patent wyjaśnia też, jak różne komendy mogą być wykorzystane w tym samym celu.

Najciekawszy jest patent na komendy głosowe służące do odblokowania urządzenia. Chociaż rozwiązanie wydaje się świetne, to jednak założenie, że telefon ma przez cały czas włączony mikrofon wydaje się dosyć kontrowersyjne. Ale to tylko patent, zobaczymy, co z tego wyjdzie, zanim zaczniemy się martwić o prywatność.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)